Obserwuj w Google News

Tyle zarobi Szymon Hołownia jako marszałek Sejmu. Lepiej niż w „Mam talent”?

2 min. czytania
14.11.2023 20:44
Zareaguj Reakcja

13 listopada Szymon Hołownia objął funkcję marszałka Sejmu. Dawny gwiazdor TVN-u od tej chwili będzie opłacany z budżetu państwa. Na jakie zarobki będzie mógł liczyć? Lepsze niż w „Mam talent”?

Tyle zarobi Szymon Hołownia jako marszałek Sejmu. Lepiej niż w „Mam talent”?
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Polityczna kariera Szymona Hołowni nabiera tempa. Dawny dziennikarz i gwiazdor TVN-u w jednej osobie 13 listopada objął funkcję marszałka Sejmu, co spotkało się z dużym niezadowoleniem Elżbiety Witek. Była marszałkini przegrała z Hołownią 62 głosami. Jeden z liderów Trzeciej Drogi oraz przywódca Polski 2050 będzie piastował ten urząd do listopada 2025 roku.

Redakcja poleca

Szymon Hołownia nowym marszałkiem Sejmu

Były prowadzący „ Mam talent” będzie mógł liczyć teraz na niemałe zarobki. Wieść niesie, że funkcja marszałka Sejmu wiąże się nie tylko z sowitą pensją, lecz także szeregiem dodatków. „Fakt” podaje, że zasadnicze wynagrodzenie osoby obejmującej stanowisko Hołowni, wynosi około 15 tysięcy złotych miesięcznie. Do kwoty tej doliczany jest również dodatek za wysługę lat oraz dodatek funkcyjny, wynoszący 5010 złotych.

Zobacz też: Quiz. Te piosenki podbijają każdą biesiadę. Jak dobrze pamiętasz te tytuły?

Szymon Hołownia będzie mógł liczyć na nieprzeciętne zarobki. Lepsze niż w „Mam talent”?

Na konto Szymona miesięcznie wpływać będzie więc ok. 20 tysięcy złotych, co kilkukrotnie przewyższa najniższą stawkę krajową. Okazuje się jednak, że w porównaniu do jego zarobków za czasów „Mam talent”, pensja ta wypada dość… licho.

Jak twierdzi „Fakt” były prezenter talent-show TVN-u w 2012 roku mógł liczyć na wynagrodzenie w wysokości 15 tysięcy za jeden odcinek. Według wyliczeń tabloidu Szymon zgarniał za „Mam talent” średnio 60 tysięcy złotych miesięcznie. Podobnie sytuacja miała się w przypadku Marcina Prokopa. TVN miał płacić showmanowi 30-50 tysięcy złotych miesięcznie, lecz nie były to jedyne pieniądze, jakie otrzymywał od stacji.

Źródła: Radio ZET/fakt.pl/plotek.pl

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS