Obserwuj w Google News

Szymon Hołownia znalazł żonę w internecie. Urszula wykonuje niebezpieczny zawód

3 min. czytania
14.11.2023 12:41
Zareaguj Reakcja

Szymon Hołownia wziął ślub z Urszulą Brzezińską w styczniu 2016 roku. Wtedy jeszcze nikt nie przewidywał, że prowadzący „Mam talent” stanie się jednym z czołowych polityków. 13 listopada Szymon Hołownia, prezes stowarzyszenia Polska 2050, został wybrany na marszałka Sejmu. Kim jest jego żona? Wykonuje odpowiedzialny i niebezpieczny zawód.

Kim jest żona Szymona Hołowni Urszula Brzezińska-Hołownia
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia w 2016 roku wzięli ślub w Rzymie. Dziś cieszą się szczęśliwym związkiem, którego owocem są dwie córki – Maria i Elżbieta. Para poznała się jeszcze w czasach, kiedy Szymon Hołownia był gwiazdą telewizji i wraz z Marcinem Prokopem brylował w „Mam talent”. Przyszłego polityka oraz Urszulę połączył zwykły zbieg okoliczności. Jednak mało brakowało, aby pierwsza randka stała się ostatnią...

Zobacz także:  Prokop komentuje wybór Hołowni na marszałka Sejmu. „Dostałem propozycję pracy”

Kim jest Urszula Brzezińska-Hołownia?

Urszula Brzezińska-Hołownia jest o 11 lat młodsza od swojego męża – ma 36 lat. Ukończyła Wyższą Oficerską Szkołę Sił Powietrznych w Dęblinie. Jest pilotką myśliwca MiG-29 w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim oraz oficerką Sił Powietrznych RP. Została też uhonorowana nagrodą dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych za awaryjne lądowanie z wyłączonymi silnikami.

Historia miłości Szymona Hołowni i Urszuli Brzezińskiej

W jaki sposób Szymon Hołownia poznał swoją przyszłą żonę? W 2014 roku jeden z materiałów do „Mam talent” realizowane na lotnisku wojskowym. Prowadzący show byli przebrani za Mavericka i Icemana z „Top Gun”. Szymona Hołownię mocno zainteresowało to, że na jednej z rozpisek lotów widniało kobiece nazwisko. Potem internet zrobił swoje.

- Zalajkowałem profil bazy, a portal społecznościowy przez swoje algorytmy zaproponował mi znajomość z Ulą Brzezińską, której nazwisko od razu skojarzyłem. Napisałem. Dostałem odpowiedź – opowiadał Hołownia na Instagramie. Jednak pierwsza randka nie była tą ze snów.

Redakcja poleca

Urszula Brzezińska-Hołownia po latach wspominała na łamach „Pani”, że na początku była przerażona. Szymon Hołownia ciągiem opowiadał o fundacjach i rozwoju – przez myśl przeszło jej, że mężczyzna stara się o pracę albo to jej zaproponuje jakieś zatrudnienie. Randka zakończyła się przytulasem, co spowodowało, że Urszula postanowiła dać Szymonowi jeszcze jedną szansę.

Dziś są mocno wspierającym się małżeństwem. Urszula Brzezińska-Hołownia w jednej z rozmów z „Onetem” wyznała, że różnica charakterów jest plusem, a nie minusem. Nigdy też nie odczuwała różnicy wieku. Pozostaje aktywna zawodowo – nie ma zamiaru rezygnować z latania. Jednak gdy Szymon Hołownia kandydował na stanowisko prezydenta, została zapytana, jak widziałaby się w roli pierwszej damy.

- Uważam, że pierwsza dama powinna dotykać wrażliwych i ważnych spraw, ale niekoniecznie zajmować się samą polityką. Chciałabym się zająć sprawami osób słabszych, wykluczanych, niedostrzeganych, być ich głosem. Na pewno zajęłabym się kwestiami związanymi z dziećmi. Na pewno sprawy kobiet dalej byłyby mi bardzo bliskie, bo sama przechodziłam w życiu trudne momenty i musiałam burzyć stereotypy i szklane sufity. Na pewno też pomyślałabym, żeby zadbać o weteranów wojskowych, o ich rodziny. Szczerze mówiąc, chciałabym po prostu reagować na potrzeby i oprzeć się na sygnałach płynących od samych kobiet. Niezależność kobiet, wychodzenie ze stereotypów, które ktoś nam narzuca lub które same sobie narzucamy – opowiadała w „Wysokich Obcasach”

Źródło: Radio ZET/Instagram/Pani/Wysokie Obcasy

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS