Obserwuj w Google News

Quiz. Te piosenki podbijają każdą biesiadę. Jak dobrze pamiętasz te tytuły?

Julia Piecyk
1 min. czytania
14.11.2023 17:28
Zareaguj Reakcja

„Hej, hej, hej sokoły. Omijajcie góry, lasy, pola, doły!”. Piosenki biesiadne niejednemu na dobre zapisały się w pamięci. Jak dobrze je pamiętasz? Przyjmijcie wyzwanie i sprawdźcie się w naszym quizie.

Quiz. Te piosenki podbijają każdą biesiadę. Jak dobrze pamiętasz te tytuły?
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER

Jedni się wstydzą, inni kochają. Ale jedno jest pewne – piosenki biesiadne towarzyszą ludzkości od wieków. Kto z nas nigdy nie oddał się tanecznym harcom na imprezie towarzyskiej? Wszystko oczywiście w rytm największych parkietowych hitów.

Quiz. Jak dobrze znasz piosenki biesiadne?

Utwory biesiadne tak dobrze zadomowiły się w kulturze masowej, że nawet rozwój innych gatunków muzycznych, nie był w stanie ich wyprzeć. Czymże jest przecież beatelsowe „Hey Jude” wobec polskiego „Mydełka Fa”? Na to musicie odpowiedzieć sobie sami. Wiadome jest za to, że dobrze dobrana muzyka jest podstawą każdej udanej imprezy.

Zobacz też: Quiz. Jak dobrze pamiętasz smaki PRL-u? Pytanie 7. to prawdziwe wyzwanie

Jak dobrze znacie hity biesiadne? Na co miała spojrzeć dziewczyna? Jaki napój zawsze dobry jest? Co za te czarne, cudne oczęta dałby Krzysztof Krawczyk? Sprawdźcie, czy bylibyście w stanie podbić parkiet kawiarenki sanatorium, remizy czy zwykłej imprezie domowej.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Największe seksbomby PRL-u. O wielu z nich dzisiaj zapomniano
11 Zobacz galerię
fot. screen/Facebook Demony seksu i Seksbomby PRL-u+ AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

logo Tu się dzieje