Obserwuj w Google News

Quiz. Jak dobrze pamiętasz smaki PRL-u? Pytanie 7. to prawdziwe wyzwanie

2 min. czytania
08.11.2023 18:51
Zareaguj Reakcja

Choć czasy PRL bezpowrotnie minęły już lata temu, niektórzy z utęsknieniem wspominają życie w tamtych czasach. Co prawda nie należało ono do najłatwiejszych, lecz to właśnie wtedy podniebienia podbijały wuzetki, zimne nóżki, gumy „Turbo” czy paprykarz szczeciński. Jak dobrze je pamiętasz?

Kto choć raz w życiu nie jadł sałatki jarzynowej, niech pierwszy rzuci kamieniem! Gotowanie za czasów PRL było dla większości społeczeństwa nie lada wyzwaniem. Braki na sklepowych półkach sprawiły, że na stołach rozgościła się „kuchnia kombinowana” składająca się z tego, co akurat było pod ręką. Schabowe z mortadeli to tylko jeden z reliktów tego typu potraw. W końcu każdy orze jak może, prawda?

Redakcja poleca

Quiz. Sprawdź jak dobrze pamiętasz smaki PRL-u?

Miejsce kawioru zastąpiła kaszanka. Klasyczny winegret skutecznie wyparła sałata ze śmietaną, a ryby po grecku czy fasolki po bretońsku z nazewniczym krajem pochodzenia nie miały w zasadzie nic wspólnego.

Gdy danego delikwenta naszła ochota na coś słodkiego, sięgał wtedy po ukręcony kogel-mogel. Furorę robił też chleb z cukrem, który niejednokrotnie podlewany był odrobiną wody (tą ze studni też). Pragnienie gasiła za to woda gazowana z saturatorów, które stawiano w głównych punktach miast; oranżady, cytronety czy konkurujące z Coca-Colą Polo Cockty.

Pamiętasz wszystkie te smaki PRL-u? Sprawdź, jak wielki z Ciebie koneser. Oby nie pokonało Cię 7. pytanie...

Nie przegap
„Klan” skończył już 26 lat. Tak zmieniły się największe gwiazdy serialu
12 Zobacz galerię
fot. Klan TVP Screen YouTube

logo Tu się dzieje