Obserwuj w Google News

TVP pokaże „Jak oni kłamią”. Orłoś nie wytrzymał. „Odwracają kota ogonem”

2 min. czytania
04.07.2023 09:35
Zareaguj Reakcja

Maciej Orłoś zabrał głos i znowu skrytykował TVP. Na antenie stacji pojawił się nowy program, który nie przypadł do gustu dziennikarzowi. Były gwiazdor Telewizji Polskiej ostrzegł widzów przed kłamstwem i manipulacją.

tvp-pokaże-jak-oni-kłamią-maciej-orłoś-nie-wytrzymał-odwracają-kota-ogonem
fot. Tomasz Jastrzębowski/East News

Maciej Orłoś był jedną z największych gwiazd TVP. Dziennikarz przez lata prowadził „Teleexpress”. Wszystko zmieniało się, gdy władzę na Woronicza przejęła ekipa powiązana z PiS. Orłoś pożegnał się z Telewizją Polską, a teraz nie ma skrupułów, by krytykować byłego pracodawcę. Niedawno dziennikarz uderzył w gwiazdy występujące na festiwalu w Opolu. - Manipulacja, propaganda, kłamstwo, szczucie w dziale informacji i publicystyki TVP doszły do takiego poziomu, że każdy szanujący się artysta/twórca powinien trzymać się od tej stacji z daleka - grzmiał. Wcześniej nie bał się nazwać TVP „tubą propagandową rządzących”. Teraz ponowie zabrał głos i ostrzegł widzów przed nowym programem stacji.

Maciej Orłoś skrytykował TVP. W nowym programie będą walczyć z TVN?

3 lipca na antenie TVP Info zadebiutował program „Jak oni kłamią”, który w założeniu ma demaskować manipulacje mediów i nieprawdziwe informacje. Nietrudno zgadnąć, że zdaniem pracowników Telewizji Polskiej najwięcej kłamstw można znaleźć w TVN i TVN24.

Maciej Orłoś od razu ostrzegł widzów przed nowym programem. Dziennikarz zauważył, że pracownicy TVP będą chcieli udowodnić nierzetelność dziennikarzy TVN. Były prowadzący „Teleexpressu” szybko dostrzegł absurd medialnej sytuacji.

- W poniedziałek na antenie TVP Info zadebiutuje cykl „Jak oni kłamią” wymierzony w TVN. Czyli ci, którzy kłamią i manipulują, odwracają kota ogonem i zarzucają innym manipulację i kłamstwa. I co właściwie można powiedzieć? Niestety słów powoli brakuje - powiedział.

Redakcja poleca

W najnowszym nagraniu na You Tube Orłoś skrytykował także materiał „Wiadomości”, w którym wyliczono, ile kosztowały buty Donalda Tuska. - TVPiS robi program o manipulacjach TVN, „Wiadomości” zrobiły materiał o drogich butach Donalda Tuska (…) PiS chwali się tunelem w Świnoujściu, który został sfinansowany głównie przez UE, a rząd nie dał na tę inwestycję ani grosza - wypunktował dziennikarz.

Oglądaj

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen