Obserwuj w Google News

Król Karol III wyjedzie z Wielkiej Brytanii? Rodzina odradza ten ruch

Patryk Wołosz
2 min. czytania
03.07.2024 11:51

Król Karol III ma tęsknić za wnukami. Monarcha ma planować podróż do Stanów Zjednoczonych, podczas której byłby w stanie zacieśnić więzi łączące go z Lilibet i Archiem. Robi to wbrew zaleceniom royalsów.

Król Karol III i królowa Camilla
fot. Rex Features/East News, Victoria Jones/Shutterstock

Król Karol III tęskni za wnukami

Król Karol III toczy walkę z nowotworem. Choroba miała uświadomić mu, że jego czas na zbliżenie się do wnuków może być mocno ograniczony. Niestety sprawa jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje. Rezygnując z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej, książę Harry podjął decyzję o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Dziś od royalsów dzielą go nie tylko kilometry, ale także liczne konflikty, zaogniane przez wywiady, publikacje i powielane przez media narracje. Konflikt z księciem Harrym miał pozbawić monarchę możliwości zbudowania więzi z wnukami – Archiem i Lilibet. – To dla niego wielki smutek, że nie widuje się już z Archiem i Lilibet. Dlatego nigdy nie zerwie więzi z Harrym. Nie chce relacji na FaceTime z dziećmi swojego syna. Chce ich poznać i być zaangażowanym w ich życie, dopóki są jeszcze na tyle młodzi, aby móc uczyć się z jego mądrości. Rak sprawił, że stało się to dla niego bardziej przejmujące, ponieważ zrozumiał, że nie będzie tu wiecznie – stwierdziła cytowana przez Mirror ekspertka Ingrid Seward.

Król Karol III chce odwiedzić Harry’ego i Meghan

Na razie nie zapowiada się, by relacje Harry’ego i Meghan z brytyjskim dworem uległy zmianie. Choć plotkuje się o możliwym zakupie posiadłości w Wielkiej Brytanii przez Sussexów, nie widać szans na ich pojednanie z royalsami. W konsekwencji Archie i Lilibet – dzieci Harry’ego i Meghan – pozbawieni są możliwości obcowania z krewnymi. Nie pojawiają się także na oficjalnych wydarzeniach, w które angażuje się członków rodziny królewskiej.

– Bardzo zasmuciło mnie to, że dzieciom Meghan i Harry'ego odmawia się prawa do poznania swoich kuzynów, którzy wyglądają jak fantastyczne dzieci, lub do wzięcia udziału w takich wydarzeniach jak Trooping the Colour, co jest ich prawem z urodzenia. Są w wieku, w którym zaczną zadawać pytania, jak wszystkie dzieci. Zastanawiam się, jak Archie i Lilbet będą się czuć za kilka lat, kiedy zdadzą sobie sprawę, że stracili wszystko – skomentował niedawno w New Zealand Woman’s Weekly ojciec Meghan Markle.

Redakcja poleca

Chcąc położyć kres temu stanowi rzeczy, król Karol III ma planować podróż do Stanów Zjednoczonych. – Desperacko pragnie ich zobaczyć i nienawidzi myśli, że Archie i Lilibet nie będą go pamiętać jako ciepłego, przyjaznego dziadka, jakim chciałby być – stwierdził w rozmowie z Mirror ekspert Tom Quinn.

New Idea sugeruje, że Harry byłby w stanie zapewnić monarsze ciepłe przyjęcie w swoim domu w Montecito. Nie wszyscy jednak zapatrują się na zamiary króla entuzjastycznie. Królowa Camilla ma martwić się o stan zdrowia monarchy. Z rezerwą do tych zamiarów odnosi się także brat Harry’ego. – William nie może zrozumieć, dlaczego Charles zdecydował się na taki krok. Camilla jest przeciwna wyjazdowi ze względów zdrowotnych – podaje źródło New Idea.

Źródła: Radio ZET/ New Zealand Woman’s Weekly/Mirror.co.uk/New Idea

Nie przegap