Zamknij
Pasek TVP
  • Silna Polska irytuje Niemców
  • Bruksela pozwala Hiszpanom pałować ludzi...
  • Wzrost zamożności Polaków irytuje Niemców
  • 10 Zobacz
fot. TVP/Wiadomości/screen

Słynne "paski TVP" często koncentrują na sobie uwagę zarówno widzów, jak i innych mediów. Mają nawet już swój "plebiscyt" na najlepszy pasek, a osoba odpowiedzialna za ich tworzenie, określana jest mianem "paskowego". W naszej galerii prezentujemy wybrane paski, które były głośno komentowane w sieci.

Od długiego już czasu telewizja TVP przez wielu Polaków postrzegana jest jako propagandowa tuba obozu rządzącego. Takich ocen nie zmienia charakter komunikatów, jakie pojawiają się w programach informacyjnych czy publicystyce, które zwykle nacechowane są negatywnie w stronę opozycji, bardzo często odnoszą się do konkretnych polityków, wskazując rzekome zło, jakie oni wyrządzili. Dość częstym "gościem" pasków są m.in. Donald Tusk, Niemcy, wielbiciele "ideologii LGBT+" i nie tylko. A wszystko to przy jednoczesnym fetowaniu sukcesów Prawa i Sprawiedliwości przy akompaniamencie wielkich discopolowych przebojów.

Zobacz także: Dziennikarka z Ukrainy pracuje w TVN24. Zabrała głos w programie na żywo. "Tam jest mój tata"

10 najbardziej szokujących pasków TVP [GALERIA]

Jednym ze sztandarowych programów, które ujawniają mocno propagandowy charakter, są Wiadomości TVP. Ich nieodłączną częścią są paski, wyświetlane na dole ekranu. Niejednokrotnie ich treść bywa mocno zaskakująca i często jest przedmiotem żartobliwych komentarzy w sieci. Warto wspomnieć, że paski doczekały się już nawet swojego plebiscytu, a osoba, która pisze paski, określana jest mianem paskowego.

W naszej galerii zebraliśmy kilka pasków, które pojawiły się na antenie TVP - w tym ten, który zwyciężył w konkursie na najlepszy pasek, organizowanym przez facebookowy fanpejdż "Oglądam "Wiadomości" bo nie stać mnie na dopalacze".