Obserwuj w Google News

Byłe gwiazdy TVP ostro po jubileuszu stacji. „Jak wam nie wstyd?”

2 min. czytania
14.11.2022 12:30
Zareaguj Reakcja

Podczas gdy TVP nadal żyje głośnymi jubileuszowymi obchodami, głos postanowiły zabrać byłe gwiazdy Telewizji Polskiej, które w dosadnych słowach powiedziały, czego życzą stacji z okazji 70-lecia. „Najszybszego powrotu do wysokiej formy” – możemy przeczytać.

Byłe gwiazdy TVP ostro po 70-leciu stacji
fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/Karol Makurat/Beata Zawrzel/ EastNews

Koncert z okazji 70-lecia stacji TVP okazał się nie lada wydarzeniem. W uroczystej gali udział wzięły najważniejsze osobistości Telewizji Polskiej, a na czerwonym dywanie debiutowała najgorętsza para roku – Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski.

Zobacz także:  Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski debiutują jako para na imprezie TVP

Maciej Orłoś składa życzenia TVP z okazji 70-lecia. „Uczciwości”

Głośny jubileusz okazał się okazją do wspomnień, jakimi podzielili się w mediach społecznościowych byli pracownicy Telewizji Polskiej. Maciej Orłoś, który przez lata był twarzą „Teleexpressu” wystosował obszerny wpis, w którym zawarł swoje spostrzeżenia.

- (...) bardzo przykre jest to, że w wyniku systematycznego niszczenia jakości przekazu dziennikarskiego w zakresie informacji i publicystyki, kompromitowania idei misji telewizji publicznej, uprawiania propagandy à la Dziennik Telewizyjny — że przez to wszystko niemożliwe jest wspólne świętowanie. Dla wielu osób kiedyś pracujących, występujących w TVP jest nie do pomyślenia, by otwierać szampana jak gdyby nigdy nic. Jak gdyby nic się nie stało. Jak gdyby obecna TVP nie manipulowała od 7 lat widzami i nie była tubą propagandową rządzących – wyrzucił z siebie dziennikarz i dodał do publikacji szczere życzenia.

Czego więc życzyć TVP z okazji jej urodzin? Jak najszybszego powrotu do wysokiej formy, mądrego, niezależnego od władzy kierownictwa, bezstronności przekazu, realizowania misji, uczciwości wobec widzów

 – podsumował gorzko Orłoś.

Redakcja poleca

Podobnego zdania była Agata Młynarska, która została zwolniona z TVP.

Nic się nie zmieniło. Warto być przyzwoitym

 – napisała na swoim instagramowym profilu.

Galę TVP skrytykowała również Dorota Zawadzka, której nie przypadła do gustu emitowana impreza.

Kliknęło mi się na publiczną… Genialny byłby program, gdyby migowe tłumaczki były na pierwszym planie

– napisała prześmiewczo psycholożka

Niezbyt ciepło o Telewizji Polskiej wypowiedziała również Beata Tadla, która nie gryzła się w język, zwracając się do obecnych gwiazd TVP.

Dawanie twarzy temu czemuś, co zwą TVP, jest totalną nieodpowiedzialnością! Wdzięczą się z szyldem szamba, które niszczy ludzi. Jak Wam nie wstyd?

– grzmiała na InstaStories.

A Wy czego życzycie stacji z okazji 70-lecia?

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News