Obserwuj w Google News

Robert Górski bierze się za Tuska. Będzie wyśmiewał premiera i jego rząd [WIDEO]

3 min. czytania
13.11.2023 09:00

Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju zapowiedział, że wraca do regularnego obśmiewania Donalda Tuska i jego rządu. Powrócą "Posiedzenia rządu". Czy ponownie trafią na TVP?

Donald Tusk, Robert Górski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News, Piotr Matusewicz/East News

Robert Górski porzuca rolę Jarosława Kaczyńskiego i ponownie będzie odgrywał Donalda Tuska. Zapowiedział, że powrócą kultowe "Posiedzenia rządu".

Robert Górski ponownie jako Tusk: będzie wyśmiewał nowego premiera

Wygląda na to, że po ostatnich wyborach Polska cofnęła się w pewnych kwestiach o 8 lat. Nie tylko nowym premierem ponownie będzie Donald Tusk, który planuje przywrócić prawo aborcyjne sprzed 30 lat, a Jarosław Kaczyński znów znajdzie się w opozycji. Robert Górski zapowiedział, że widzowie znowu będą mogli oglądać "Posiedzenia rządu" z nim w roli Tuska.

Na Instagramie Górskiego pojawił się wpis, w którym komik z Kabaretu Moralnego Niepokoju oficjalnie informuje, że po 8 latach da spokój prezesowi PiS i ponownie weźmie się za Tuska.

"Mam dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którzy mówili mi: »Szanowny panie Robercie, dlaczego pan ciągle dręczy Prezesa, niech pan się z Tuska pośmieje«. Rzeczywiście, przez ostatnie lata oddawałem pole w tym zakresie »Wiadomościom«, ale dziś chciałbym spełnić prośby i zażalenia moich krytyków" - napisał Górski.

Redakcja poleca

"Otóż wracam do »Posiedzeń rządu«z Tuskiem jako premierem. I nie będę go głaskał po głowie jak Prezesa, żadne tam ocieplanie wizerunku i próba zrozumienia, nie. Niech tylko przegnie pałę, to będę go lał pałą satyry" - zapowiada kabareciarz. Z góry odpowiedział na ewentualne pytania o inny cykl, wymierzony w polityka związanego z PiS.

"To nie zmienia faktu, że jednocześnie u władzy jest nadal Pan Prezydent. A więc cykl »Z Andrzejem na nartach« będzie aktualny jeszcze dwa lata - zapewnia Górski.

Redakcja poleca

"Posiedzenia rządu": gdzie oglądać żarty z Donalda Tuska?

Wszyscy fani kabaretów zapewne znają sytuację programu "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" - hitu Polsatu, który cieszył się dużą oglądalnością i popularnością. Ostatnich kilka odcinków zdjęto z ramówki i występy komików mogli oglądać jedynie widzowie, znajdujący się na widowni podczas nagrania. Górski podziękował za ostatni sezon "Młodych i moralnych".

Produkcja nie powróci do Polsatu, który cenzurował występy kabareciarzy. Zdaniem samego Górskiego ma to związek z interesami, które prezes stacji - Zygmunt Solorz-Żak, ma prowadzić z politykami PiS. Partia była mocno atakowana przez komików. Niewyemitowane fragmenty ostatnich odcinków można było oglądać w ich mediach społecznościowych.

Redakcja poleca

Tam też, przynajmniej na razie, trafią nowe "Posiedzenia rządu". Górski zaprosił swoich fanów na najnowszy odcinek, który trafił na jego kanał YouTube.

Oglądaj

Jak nietrudno się domyślić, fani są zachwyceni. "Jest! Wróciło »Posiedzenie rządu«. Coś czuje, że będzie to jeszcze lepsze niż sprzed lat" - czytamy w komentarzu. "Jakie to piękne, że znowu można słuchać posiedzenia właśnie tego rządu !!! Panie Robercie, jak zwykle świetna intelektualna rozrywka z metaforą" - głosi kolejny. "Panie Robercie. Brawo! Winszuję" - napisał jeden z fanów.

Niegdyś "Posiedzenia rządu" były stałym elementem programu "Dzięki Bogu już weekend", który emitowano w latach 2013-2016 na TVP. Kiedy Telewizję Polską przejęły osoby związane z PiS, audycja zniknęła. Czy niebawem powróci na TVP? Przekonamy się wkrótce. Na razie "Posiedzeniami rządu" mogą cieszyć się internauci.

Źródło: Radio ZET/Instagram/YouTube

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS