Obserwuj w Google News

"Macie w wojsku ruch ośmiu gwiazdek?". Kabareciarze uderzają w PiS

2 min. czytania
11.09.2023 13:03

Program "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" wziął na cel żartów prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego. Co zostało wyśmiane?

Robert Górski, Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki
fot. Piotr Matusewicz/East News/ Piotr Molecki/East News

Polsat nie przestaje prezentować kabaretów wyśmiewających obecną władzę. W programie "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" pojawiły się żarty z Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego.

"Młodzi i moralni": żarty z Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego w Polsacie

Kampania wyborcza 2023 ruszyła i chociaż momentami sama wygląd jak kabaret, mimo wszystko jest to poważna sprawa. Politycy robią jednak wszystko, by dawać komikom gotowe pomysły na skecze na tacy.

W ciągu minionych tygodni media informowały o dwóch kabaretowych wydarzeniach emitowanych przez Polsat, które wywołały kontrowersje. Jak nietrudno się domyślić, w obu przypadkach kabareciarze wzięli sobie za cel Prawo i Sprawiedliwość.

Redakcja poleca

Nie inaczej było w ostatnim odcinku programu "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni". Tym razem "ofiarami" żartów padli prezydent Duda i premier Morawiecki. Wspomniano też o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim. W przypadku Dudy śmiano się głównie z jego ogólnego stosunku do Polski i swojej prezydentury. Morawiecki został przedstawiony jako figurant władzy. Skecz nosił tytuł "Andrzej - Rumunia" i zaprezentowano w nim rozmowę prezydenta z premierem.

- Zobaczymy co z tobą, ja to na stówę będę. Ciekawe, kto będzie po tobie, może czas na czarnoskórego premiera. Ty wiesz, z kim ty rozmawiasz? Z prezydentem, a jakby u nas w kraju nie było demokracji, to ja bym był królem. To dlatego prezes chce zniszczyć demokrację, żebym był tym królem - padło ze sceny. Publiczność była zachwycona.

Redakcja poleca

"Młodzi i moralni": kabaret wyśmiał defiladę wojskową

Nie obyło się też bez nawiązania do niedawnych wydarzeń. Mowa o defiladzie wojskowej z okazji Święta Wojska Polskiego, która miała miejsce w połowie sierpnia. - Jeszcze się na koniu nauczę jeździć i w ogóle wszystkim kopary opadną, szczególnie prezesowi. Wszyscy będą myśleli, że to Tusk wchodzi cały na biało, a to ja - mówiła parodia Dudy. 

Na tym jednak nie koniec.  Robert Górski odniósł się do zdjęcia z wydarzenia, które krążyło po internecie. - Kto pozwolił, żeby na niebie poleciało osiem śmigłowców w jednym szeregu. Pięć, przerwa trzy. Przecież to jest czytelne, macie w wojsku ruch ośmiu gwiazdek. Ktoś panuje nad tym burdelem? - rzucił komik do rozbawionej publiczności. Mowa o fotografii, która okazała się fotomontażem.

Redakcja poleca

"Młodzi i moralni": gdzie i kiedy oglądać program?

Program komediowy jest emitowany w niedziele o godzinie 20:00 na Polsacie. Występują między innymi członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Młodych Panów czy Kabaretu Zdolni i Skromni. Prowadzącymi są Robert Górski i Robert Korólczyk.

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS