Obserwuj w Google News

Michał Wiśniewski straci krocie. Przez wyrok nie wystąpi na sylwestrze

2 min. czytania
20.11.2023 12:16
Zareaguj Reakcja

Michał Wiśniewski jest jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd, a występy zespoły Ich Troje od lat uświetniają sylwestrową imprezę telewizji Polsat. Okazuje się, że po niedawnym wyroku artysta tego dnia nie ma co na występ liczyć.

Michał Wiśniewski nie wystąpi na sylwestrze. Straci krocie
fot. Polska Press/East News

30 października Michał Wiśniewski usłyszał wyrok w związku z pożyczką w SKOK Wołomin, którą zaciągnął ponad 15 lat temu. Żeby móc wziąć 2,8 mln złotych, zawyżył swoje dochody. Ostatecznie gwiazdor został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności i 80 tysięcy złotych grzywny. Już wiadomo, że sam wyrok nie będzie jedynym problemem. Artysta przekazał, że straci możliwość "odkucia się" podczas sylwestrowego wieczoru.

Michał Wiśniewski przez wyrok nie wystąpi na Sylwestrze z Polsatem

Choć wyrok nie jest prawomocny, bardzo wstrząsnął czerwonowłosym artystą. W swoim pierwszym oświadczeniu w tej sprawie artysta przekazał, że jest niewinny. Niestety orzeczenie sądu już odbija się Wiśniewskiemu czkawką. W mediach mówi się, że jest to dla niego wielka wizerunkowa strata. Ale konsekwencje będą miały dla niego także wymiar finansowy. Jest niemal pewne, że artysta przypłaci to różnymi współpracami — m.in. tymi, związanymi z budową jego domu. Nie jest tajemnicą, że realizował ją m.in. przy wsparciu sponsorów, a ci nie bardzo mogą chcieć reklamować się u osoby z wyrokiem.

Redakcja poleca

Teraz okazuje się, że Michał Wiśniewski straci jedną z intratnych propozycji zawodowych. Mowa o występie w ostatnią noc roku. Od wielu lat zespół Ich Troje był gwiazdą polsatowskiej imprezy, jednak nie tym razem. Taką wieścią podzielił się ze swoimi fanami na Instagramie. - Mówiąc o reperkusjach, przykro mi to stwierdzić, ale pierwszy raz od kilkunastu lat nie będzie mnie na sylwestrze w Polsacie. Bardzo mi przykro, mam nadzieję, że ta sprawa się wyjaśni wcześniej, czy później i gdzieś tam znowu się pojawię, ale pamiętajcie, że w dalszym ciągu gramy koncerty — powiedział piosenkarz na InstaStories.

Michał Wiśniewski dziękuje fanom za wsparcie

Niedawno pojawiły się pytania o to, czy wokalista Ich Troje w związku z wyrokiem rozważa zawieszenie kariery. Ten przyznał, że nie czuje się winny, w związku z tym nie ma zamiaru niczego w działalności artystycznej zmieniać. Dziękując fanom za wsparcie, porównał się do statku — ale nie tonącego, tylko... podwodnego. — To dla mnie zacne, że macie trochę zaufania do mnie w dalszym ciągu. Mimo tego, że ciągle powtarzam i będę powtarzał jak mantrę, że czuję się niewinny... bo jestem niewinny (...). Nawet jeżeli się wam wydaje, że Michał Wiśniewski to Titanic, nic bardziej mylnego. Michał Wiśniewski to łódź podwodna. Mogę zejść na dół, ale zrobię wszystko, co możliwe, żeby z powrotem sobie wypłynąć, bo czuję, że mam dla kogo żyć — podsumował piosenkarz.

Źródło: Radio ZET/Instagram

Nie przegap
Michał Wiśniewski
8 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News