Obserwuj w Google News

Robert Górski żartuje z Dudy i Morawieckiego, przy okazji kpiąc z Polsatu

2 min. czytania
20.11.2023 09:13
Zareaguj Reakcja

Robert Górski poinformował fanów, że w sieci pojawiła się kolejna część słuchowiska, w którym kabareciarze prezentują skecze niewyemitowane w Polsacie z powodu cenzury. Satyrycy tym razem naśmiewają się z Morawieckiego i Dudy.

Robert Górski wyśmiewa Dudę i Morawieckiego
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS

Jeśli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek nadzieje na powrót kabaretów do Polsatu, będzie mocno rozczarowany. Już ponad tydzień mija od kiedy Członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju i Kabaretu Młodych Panów poinformowali o zakończeniu współpracy z Polsatem. Stacja mocno na tym traci, co pokazują dane na temat oglądalności, ale jak widać, o dogadaniu się z kabareciarzami nie było mowy. Jest prawdopodobne, że kabarety wrócą do TVP, ale póki co specjaliści od rozśmieszania Polaków korzystają z możliwości publikowania swoich treści na YouTube. Ostatnio Robert Górski zaprezentował kolejną część słuchowiska, w którym komicy nabijają się z Dudy i Morawieckiego.

Robert Górski wyśmiewa Morawieckiego i Dudę w nowym skeczu

Na Instagramie Roberta Górskiego pojawiła się ostatnio zapowiedź kolejnego odcinku słuchowiska, w którym kabareciarze prezentują treści niewyemitowane w Polsacie. Satyryk w krótkim komentarzu nie omieszkał przypomnieć wszystkim, że to właśnie z powodu cenzury kabarety zniknęły ze stacji ze słoneczkiem. Co ciekawe, z jego słów wynikać może, że wkrótce kabarety rzeczywiście będzie można oglądać w telewizji. "Kochani! Dziękuję za tak ciepłe i liczne przyjęcie naszych słuchowisk (na razie to jedyna forma, w jakiej możecie zapoznać się z ocenzurowaną twórczością Młodych i Moralnych)" - napisał Górski, sugerując, że mogą trwać rozmowy na temat przeniesienia programu do innego nadawcy.

Redakcja poleca

Z zapowiedzi wynika, że nowy odcinek słuchowiska zaprezentuje spotkanie Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego "w ramach cyklu pożegnań". Kabareciarz nawiązuje tu oczywiście do dramatycznych prób polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy obecnie zaklinają rzeczywistość, próbując tworzyć rząd, mając w sejmie przytłaczającą mniejszość. "Tu i ówdzie spadł śnieg, wobec tego zapraszam na mój kanał na YouTube na słuchowisko „Z Andrzejem na nartach”. Zróbcie sobie zimową herbatę i posłuchajcie, jak w ramach zbliżającego się cyklu pożegnań do Andrzeja przychodzi Mateusz z nietypowym prezentem. W zamian otrzymuje nietypową propozycję jak się wykaraskać z hucpy z rządową większością, co więcej — wykaraskać z twarzą" - zapowiada Robert Górski.

Kabarety wrócą do TVP?

Wszyscy fani polskich kabaretów pamiętają, że przed laty emitowane były one w TVP, skąd zniknęły natychmiastowo po tym, jak władzę w Telewizji Polskiej przejął Jacek Kurski. Wtedy też schronienie zaproponował Polsat. W międzyczasie układy władz słonecznej stacji z politykami PiS uległy ociepleniu i również tu dla kabaretów zabrakło miejsca. Teraz może się to zmienić, bo wiatr powyborczych zmian z pewnością dotknie TVP i niewykluczone, że to właśnie tu skeczmeni znajdą czas antenowy.

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News