Obserwuj w Google News

Doda walczyła z depresją. W międzyczasie jej mąż romansował z terapeutką

3 min. czytania
12.09.2023 11:30
Zareaguj Reakcja

Doda otworzyła się w jednym z najnowszych wywiadów. Zostając jedną z przedstawicielek kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, opowiedziała o swoich doświadczeniach z chorobą. Wokalistka wspominała również o próbach samobójczych oraz terapii. Niestety jej ówczesny mąż nie był zbyt szczery.

Były mąż Dody romansował z terapeutką
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Doda udzieliła wywiadu, który ukazał się w magazynie „Twarze depresji”. Wokalistka przez ostatnie dwa lata starała się powrócić do równowagi psychicznej. W wywiadzie możemy przeczytać, że Doda nie cieszyła się niczym, a jej organizm komunikował, że nie jest w stanie funkcjonować. Piosenkarka postawiła na psychoterapię oraz odpowiednie leki. Kompletnie zrezygnowała z używek i skupiła się na sobie.

Zobacz także:  Doda nie przyznaje się do rodziny? Nie ma z nimi kontaktu

Doda podjęła walkę z depresją. Jej były mąż romansował z terapeutką

Doda kilka lat temu przyznała, że walczy z depresją. Zbiegło się to z doniesieniami o rozwodzie z Emilem Stępniem. To przez ten związek zdrowie psychiczne piosenkarki miało ulec pogorszeniu. Przez byłego męża Dorota Rabczewska zmagała się z atakami paniki i stanami lękowymi.

- Strasznie współczuję ludziom, którym nie od razu leki pomogły. Mam przyjaciółki, które chorują na depresję, a nie miały takiego szczęścia jak ja. Też znam osoby, które nie miały szczęścia z psychologami, bo to też tylko ludzie. Ja miałam szczęście z farmakoterapią i psychoterapią, jeżeli chodzi o depresję. Terapie z parą nie wychodziły, np. mój mąż miał romans z terapeutką – relacjonowała Doda.

Piosenkarka mówiła „Twarzom depresji”, że przez męża musiała chodzić na terapię, ponieważ zwykłe pukanie do drzwi potrafiło doprowadzić ją nawet do omdlenia. Ówczesne publikacje mediów na temat Dody też zrobiły swoje. W końcu pojawiły się też myśli samobójcze.

Redakcja poleca

Gwiazda zaczęła szukać pomocy, rozpoczęła leczenie farmakologiczne. Powoli stawała na nogi i na nowo chciało jej się żyć oraz rozwijać karierę. Mimo zwycięstwa nad depresją piosenkarka pilnuje, aby znów nie wpaść w marazm.

- Jestem już w grupie ludzi, którzy są po udanej walce z depresją, ale to nie jest tak, że mogę już sobie pozwolić na wszystko. Ja na siebie chucham i dmucham, żeby depresja nie wróciła. Jestem też po dwóch operacjach kręgosłupa. Czy mogę teraz skakać na bungee? Czy mogę robić tańce-hulańce? Nie, od piętnastu lat asekuruję się. Na scenie wszystkie moje ruchy są z myślą o tym, by mój problem z kręgosłupem się nie odnowił. To samo z psychiką - opowiadała wokalistka na łamach „Twarzy depresji”.

Nie przegap
Gwiazdy, które cierpiały na depresję  [ZDJĘCIA]
9 Zobacz galerię
fot. East News

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)