Obserwuj w Google News

Rocznica śmierci Anny Jantar. Natalia Kukulska pokazała nieopublikowane zdjęcia

2 min. czytania
15.03.2023 12:08

W 43. rocznicę śmierci Anny Jantar Natalia Kukulska postanowiła upamiętnić matkę wpisem w mediach społecznościowych. Podzieliła się zdjęciami piosenkarki, które nigdy nie były pokazywane publicznie.

Natalia Kukulska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Z okazji 43. rocznicy tragicznej śmierci Anny Jantar, Natalia Kukulska zamieściła na Instagramie zdjęcia, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Piosenkarka uhonorowała swoją mamę.

Śmierć Anny Jantar: Natalia Kukulska wspomina matkę

Anna Jantar była jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej lat 70., która zasłynęła przebojami "Tyle słońca w całym mieście", "Nic nie może wiecznie trwać", czy "Za każdy uśmiech". Jej karierę przerwał wypadek samolotowy, w którym zginęła. 

Redakcja poleca

O artystce pamięta jej córka, która poszła w ślady słynnej mamy. Natalia Kukulska jak co roku obchodzi rocznicę śmierci Anny Jantar, wspominając ją, nie tylko jako wokalistkę, ale przede wszystkim mamę, którą dość szybko straciła. Na Instagram piosenkarki trafiło nieopublikowane wcześniej zdjęcia, przedstawiające Jantar, pozującą na tle ceglanej ściany.

Piosenkarka napisała też coś od siebie.

43 lata minęły, odkąd nie powstał żaden nowy kadr… te, co zostały, pomagają pamiętać i wspominać. „Stykówki”, które widzicie, dostałam od Pani Doroty, córki Tadeusza Kubiaka, fotografa, który często umieszczał w swoich kadrach moją mamę. Dostałam więcej nowych, nieznanych ujęć i bardzo jestem za to wdzięczna. Obiecuję, kiedyś się podzielić. To niesamowite, że tyle lat po śmierci cały czas możemy odkrywać ją – Waszą i moją Annę Jantar. Dziękuję za wszystkie dowody pamięci, a wkrótce w tym temacie opowiem o pewnym graficznym projekcie…

Kukulska zapowiedziała też tajemnicze przedsięwzięcie, które za pewnie będzie upamiętnieniem Anny Jantar. Trudno jest powiedzieć, o co chodzi - czy mowa o jakimś albumie z niepublikowanymi dotąd zdjęciami Jantar, czy może kolejnym muralu przedstawiającym artystkę.

Redakcja poleca

Anna Jantar: jak zginęła piosenkarka?

14 marca 1980 roku Anna Jantar wracała z Nowego Jorku do Warszawy. Samolot IŁ-62 "Mikołaj Kopernik" nie wylądował. Maszyna rozbiła się w okolicach lotniska na Okęciu. Piosenkarka zginęła na miejscu. Na artystkę na lotnisku wraz z babcią czekała 4-letnia Natalia Kukulska. Lekarz orzekający zgon przekazał matce gwiazdy mały różaniec, który Jantar ściskała w dłoni w chwili śmierci. Pogrzeb odbył się 25 marca 1980 roku na cmentarzu Wawrzyszewskim, gdzie spoczął również ojciec Kukulskiej - Jarosław Kukulski, który zmarł w 2010 roku.

RadioZET.pl/Instagram