Obserwuj w Google News

Anna Jantar zginęła 42 lata temu. Natalia Kukulska wspomina sławną mamę. "Niezapomnienie" [FOTO]

Maciej Friedrich
2 min. czytania
15.03.2022 11:14
Zareaguj Reakcja

Anna Jantar w 1980 roku zginęła w tragicznej katastrofie lotniczej. W 42. rocznicę śmierci ukochaną mamę wspomniała Natalia Kukulska. Piosenkarka opublikowała w sieci archiwalne zdjęcie.

Anna Jantar
fot. screen: YouTube

Anna Jantar, a właściwie Anna Maria Szmeterling, to jedna z prawdziwych legend polskiej muzyki, artystka, która na dobre zapisała się w historii krajowej piosenki. Urodzona 10 czerwca 1950 roku w Poznaniu artystka od najmłodszych lat wykazywała talent wokalny i predyspozycje do gry na fortepianie. W wieku zaledwie 14 lat dołączyła do zespołu Szafiry wykonującego popularną muzykę bigbitową, następnie rozpoczęła współpracę z grupą Waganci, z którą wylansowała przebój "Co ja w tobie widziałam". Pseudonim artystyczny przyjęła 1972, rozpoczynając wielką karierę solową, którą zapoczątkował występ na opolskim festiwalu, gdzie zaprezentowała piosenkę "Najtrudniejszy pierwszy krok". Kolejne lata to ogromny sukces artystki, która podbiła kraj takimi ponadczasowymi hitami jak "Tyle słońca w całym mieście", "Staruszek świat", "Nic nie może wiecznie trwać" czy "Za każdy uśmiech".

Imponującą karierę Anny Jantar przerwał niestety tragiczny wypadek. 14 marca 1980 roku samolot, którym artystka leciała z Nowego Jorku, rozbił się w okolicach warszawskiego lotniska Okęcie. Łącznie w katastrofie zginęło 87 osób, w tym wybitna polska artystka. Choć ciężko w to uwierzyć, od tego szokującego wydarzenia minęły już 42 lata. Z okazji rocznicy śmierci Jantar w mediach społecznościowych archiwalne zdjęcie mamy opublikowała jej ukochana córka Natalia Kukulska.

Kurt Cobain
8 Zobacz galerię
fot. East News
Redakcja poleca

Natalia Kukulska wspomina mamę. Anna Jantar zginęła tragicznie 42 lata temu

Natalia Kukulska wokalny talent odziedziczyła z pewnością po sławnej mamie. Anna Jantar zginęła, kiedy piosenkarka miała zaledwie cztery lata. W swojej twórczości Kukulska bardzo często nawiązywała do twórczości Jantar i wykonywała jej piosenki. Z okazji 42. rocznicy śmierci gwiazdy opublikowała na swoim profilu na Instagramie archiwalne zdjęcie i krótki, ale bardzo wymowny wpis.

- 14 marca 1980 stało się co nieodwracalne. Pamięć, muzyka, wspomnienia od 42 lat walczą w wielu z nas o niezapomnienie. Udaje się. Mama Anna Jantar - napisała Natalia.

Pod postem wokalistki zaroiło się od wpisów internautów, którzy wspominali wspaniałe dokonania Anny Jantar i ogromny talent artystki.

- Pamiętam ten dzień. Mój Tata był w tym strasznym miejscu. Był tam oddelegowany do pracy. Kilka lat później w tym dniu zmarł mój ukochany Dziadzio. Bardzo współczuję tej tragedii, tego życia bez Mamy. Zostawiła Pani ogromny talent, który pozwolił być mentalnie zawsze blisko Niej. Zdrowia, Spokoju.

- Nie daje się zapomnieć, wciąż jest kochana i uwielbiana - tak pozostanie na zawsze.

- Niezastąpiona. Mam 37 lat i słucham do dziś. Moje dzieci znają „nie wierz, mi nie ufaj mi” i inne ponadczasowe utwory - czytamy. 

Z pewnością muzyka Anny Jantar nie pozwala zapomnieć o jej wielkim talencie i niezwykłej osobowości.