Obserwuj w Google News

Markowska, Kukulska, Sójka i Tomson dla Ukrainy. Nagrali nową wersję znanego hitu

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
10.03.2022 12:51

Polskie gwiazdy dołączają się do pomocy dla Ukrainy. Markowska, Kukulska, Sójka i Tomson z Afromental stworzyli nową wersję "Chodź, pomaluj mój świat".

Zalia, Bovska, Ania Karwan, Natalia Kukulska, Lanberry, Patrycja Markowska
fot. East News

Od 24 lutego trwa wojna w Ukrainie. W środę 9 marca Rosjanie zbombardowali szpital w Mariupolu. W wyniku napaści zginęły trzy osoby w tym jedno dziecko. Rosyjskie wojska straciły przez ostatnie dwa tygodnie aż 12 tysięcy żołnierzy.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Straż Graniczna w Polsce poinformowała, że zmniejsza się liczba osób przybywających z Ukrainy do naszego kraju. Pomoc Polaków od dwóch tygodni nie ustaje. Powstają kolejne zbiórki, akcje charytatywne i koncerty.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

"Chodź, pomaluj mój świat" w nowej wersji dla Ukrainy

Do niesienia pomocy Ukrainie zaangażowali się również polscy artyści. Patrycja Markowska, Natalia Kukulska, Tomson z Afromental i Marcin Sójka nagrali nową wersję znanego przeboju 2 plus 1.

Muzycy wybrali kawałek "Chodź, pomaluj mój świat". Refren piosenki opowiada o malowaniu świata pięknymi barwami - żółtą i niebieską, które są jednocześnie narodowymi kolorami Ukrainy.

Redakcja poleca

Utwór został zapowiedziany słowami:

Historia tworzy się na naszych oczach. Czasem jej bieg jest niezrozumiały dla nikogo, a okoliczności, w których musimy się odnaleźć, są trudne i zaskakujące. Jesteśmy solidarni z Ukrainą - wszyscy jesteśmy dziś Ukraińcami. Kiedy nie potrafimy znaleźć słów, otuchy dodaje nam muzyka.

Jak czytamy na portalu Interia, całkowity dochód z odtworzeń piosenki będzie przekazany na rzecz Fundacji Ocalenie, która zajmuje się pomocą Ukrainie.

Oglądaj

Utwór "Chodź, pomaluj mój świat" powstał w 1972 roku i trafił na album "Nowy wspaniały świat" z repertuaru 2 plus 1. Twórcami kawałka są Janusz Kruk oraz Marek Dutkiewicz.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

RadioZET.pl/Interia