Obserwuj w Google News

Krzysztof Krawczyk uczczony przez polskich artystów. Przy nagraniu trudno się nie wzruszyć [WIDEO]

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
21.04.2021 11:59
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Krawczyk został upamiętniony przez polskich artystów. W sieci pojawił się wyjątkowy i niezwykle wzruszający cover Skubasa oraz Józefiny. Muzycy wykonali hit "Pamiętam ciebie z tamtych lat".

Krzysztof Krawczyk
fot. Andrzej WRZESINSKI/East News

Krzysztof Krawczyk jest inspiracją dla wielu pokoleń. W ostatnich latach muzyka wokalisty przeżywała drugą młodość, a artysta występował jako gwiazda juwenaliów ku uciesze śpiewającej pod sceną "Parostatek" młodzieży. Sample z utworów zmarłego niedawno muzyka wykorzystywali raperzy, a jego podobizna stała się wzorem wiralowych tatuaży.

Krzysztof Krawczyk upamiętniony przez polskich artystów

Od śmierci muzyka minęły już ponad dwa tygodnie, jednak temat nadal nie schodzi z ust jego kolegów z branży, mediów oraz fanów. Powstają kolejne murale, które mają upamiętnić wokalistę, a muzycy grają jego piosenki, oddając hołd zmarłemu.

Redakcja poleca

Cover jednego z hitów wykonywanych przez Krzysztofa Krawczyka opublikowała na swoim Instagramie Józefina. Wokalistka w duecie z Radosławem Skubają, znanym jako Skubas zagrała i zaśpiewała utwór "Pamiętam ciebie z tamtych lat".

Józefina i Skubas wykonali przebój "Pamiętam ciebie z tamtych lat" Krzysztofa Krawczyka

"<<Pamietam Ciebie z tamtych lat>>! Kocham ten numer! Myślę, że Pan Krzysiu ucieszyłby się, że Jego muzyka tak raduje serca! Mam nadzieję, że Wasze też!" - pisze na Instagramie Józefina.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Piękne wykonanie duetu spodobało się komentującym. Muzyk Kuba Szmajkowski napisał pod filmem, że chce więcej takich nagrań. Film spodobał się też trenerowi Qczajowi, który ocenił cover krótkim "Pięknie".

"Ale to jest genialne!

Cudnie.

Świetne!

Ale piękny klimat.

Dzięki za tę interpretację, teraz doceniłam"

- brzmią komentarze widzów pod filmem.

Zobacz też: Piękny gest fanów Krzysztofa Krawczyka. To się dzieje przy grobie artysty 

Utwór "Pamiętam ciebie z tamtych lat" powstał w 1978 roku. Autorem muzyki jest Wojciech Trzciński, słowa napisał Bogdan Olewicz. Kompozytor wspomina, że pierwszy raz zaprezentował Krawczykowi swoje dzieło w garderobie zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca. Wokalista był zachwycony. Utwór nagrano w Katowicach we współpracy z Alex Bandem. Płyta, na której znalazł się przebój, pokryła się złotem.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/bibliotekapiosenki.pl