Obserwuj w Google News

Piękny gest fanów Krzysztofa Krawczyka. To się dzieje przy grobie artysty

2 min. czytania
14.04.2021 15:30
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Krawczyk został pochowany w sobotę 10 kwietnia podczas pięknej, długiej ceremonii o charakterze państwowym. Choć udział w wydarzeniu brać mogły jedynie osoby zaproszone, fani i tak znaleźli sposób, by pożegnać ulubionego artystę.

Krzysztof Krawczyk
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych polskich piosenkarzy. Wylansował mnóstwo przebojów, przy których bawiły się całe pokolenia Polaków. Śmierć artysty przysporzyła smutku tysiącom jego fanów w kraju i za granicą. W "normalnych" warunkach na pogrzebie Krawczyka spodziewać by się można było prawdziwych tłumów. Niestety, okoliczności pandemii sprawiły, że choć uroczystości pogrzebowe miały charakter państwowy, to jednak udział w wydarzeniu wziąć mogły tylko osoby wpisane na listę. Mimo to, fani i tak znaleźli sposób, by uczcić pamięć zmarłego artysty.

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk z żoną na nagraniu sprzed lat. Film jest hitem sieci

Krzysztof Krawczyk żegnany przez fanów. Wzruszający widok na cmentarzu

Krzysztof Krawczyk spoczął na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią. Cały pogrzeb transmitowany był w telewizji. Towarzyszyły temu przemowy wielu znanych osób, a pochówek poprzedziła msza w Bazylice Archikatedralnej Św. Stanisława Kostki w Łodzi. Na cmentarz mogły dostać się tylko osoby zaproszone, jednak wielu fanów czekało długie godziny, by potem móc spokojnie podejść do miejsca pochówku i postawić przy nim swój znicz. To, co dzieje się teraz na cmentarzu w Grotnikach, świadczy o wielkim oddaniu wielbicieli trubadura.

Redakcja poleca

Jak informuje "Super Express", przy grobie Krawczyka nadal pojawiają się fani. Wspominają artystę, modlą się i palą znicze. Liczba stojących przy grobie świeczek jest olbrzymia. Ktoś zostawił wieniec z bardzo wzruszającym pożegnaniem: „Krzysiu, płyniesz w piękny rejs”.

"Cały czas w miejscu jego pochówku gromadzą się kolejne osoby, które w przejmującej ciszy zapalają znicze, modlą się, oddają hołd wielkiemu artyście. Nad jego mogiłą powiewa czerwony balonik z napisem „I love you”, a obok leży wieniec z szarfą, na której możemy przeczytać: „Krzysiu, płyniesz w piękny rejs”" - pisze SE.

RadioZET.pl/AS