Obserwuj w Google News

Krzysztof Krawczyk: w Polsce powstają murale upamiętniające muzyka. Gdzie można je zobaczyć? [FOTO]

2 min. czytania
16.04.2021 13:08

Krzysztof Krawczyk to jedna z największych legend polskiej piosenki. Fani artysty poruszeni jego śmiercią postanowili uczcić pamięć idola. W Polsce powstały murale z wizerunkiem nieodżałowanego wokalisty.

Krzysztof Krawczyk
fot. DZIENNIK Ł

Krzysztof Krawczyk poruszał serca fanów w różnym wieku. W ostatnich latach jego przeboje zyskały drugą młodość dzięki fascynacji hitami wśród młodego pokolenia. Wokalista trafił na sceny juwenaliów studenckich, a jego kompozycje można było usłyszeć w coraz to nowych wersjach i interpretacjach. Nowoczesny charakter przybrały także próby uczczenia pamięci legendarnego muzyka.

Krzysztof Krawczyk: powstają murale upamiętniające muzyka

Hołd Krzysztofowi Krawczykowi oddało wielu znanych artystów. Ze względu na śmierć muzyka zmieniono czołówkę serialu "Na Wspólnej", a łódzki hejnalista zagrał w dniu pogrzebu artysty "Parostatek". Cześć Krawczykowi oddali także twórcy street artu.

Redakcja poleca

W ostatnich latach na popularności zyskały murale. Sztuka świetnie wpisuje się w przestrzeń miejską i w zgrabny sposób zastępuje znienawidzone przez wielu billboardy. Street art coraz częściej jest wykorzystywany także w sposób komercyjny. Na ścianach budynków powstają nowoczesne formy reklam produktów, filmów czy seriali. Mural to także świetny sposób na upamiętnienie ważnych artystów.

Krzysztof Krawczyk na muralach. Gdzie można je zobaczyć?

Twórcy street artu po śmierci Krzysztofa Krawczyka postanowili oddać hołd kultowemu muzykowi. Jedna z prac powstała w Gdyni. Wizerunek wokalisty pojawił się na z filarze estakady im. Kwiatkowskiego. Portret został ozdobiony napisem "Spoczywaj w pokoju". Autor dzieła podpisał się na murze jako MS Art.

Piotr Hukalo/East News
fot. Piotr Hukalo/East News

Praca z podobizną Krzysztofa Krawczyka powstała także w Gorzowie Wielkopolskim. Twarz artysty umieszczono na jednym z tamtejszych Filarów Sztuki pod mostem Lubuskim przy ulicy Wał Okrężny.

Mural poświęcony zmarłemu muzykowi możemy podziwiać także w Poznaniu. Na budynku przy ulicy Różanej widnieje komiksowy portret Krawczyka z fikuśnymi okularami na nosie.  

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET