Obserwuj w Google News

Powstaje musical o Krzysztofie Krawczyku. Menadżer i wdowa są oburzeni

2 min. czytania
16.04.2021 11:14

Krzysztof Krawczyk ma zostać upamiętniony w musicalu przygotowywanym w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Próby do spektaklu "Krystof" trwają od grudnia. Widowiskiem zaskoczeni są Andrzej Kosmala i Ewa Krawczyk, którzy twierdzą, że nikt nie poinformował ich o przedsięwzięciu. 

Krzysztof Krawczyk
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Pogrzeb odbył się pięć dni później. Artysta został pochowany w podłódzkich Grotnikach, gdzie znajduje się jego dom. Podczas uroczystości miało dość do skandalu z udziałem Mariana Lichtmana i Ewy Krawczyk. O zajściu poinformował menadżer zmarłego artysty Andrzej Kosmala, który zarzucił byłemu Trubadurowi chęć wylansowania się na śmierci Krawczyka. W odpowiedzi Lichtman przytoczył własną wersję wydarzeń. Tłumaczył, że bronił honoru syna zmarłego piosenkarza, Krzysztofa juniora, który zamiast zająć miejsce obok wdowy, stał daleko z tyłu. 

Syn Krzysztofa Krawczyka był bojkotowany na pogrzebie? Lichtman odpowiada Kosmali 

Musical o Krzysztofie Krawczyku. Andrzej Kosmala i Ewa Krawczyk zaskoczeni

To jednak nie koniec kontrowersji. Okazuje się, że Teatr Powszechny w Łodzi przygotowuje musical upamiętniający twórczość Krzysztofa Krawczyka. Widowisko zatytułowane "Krystof" (od amerykańskiego pseudonimu piosenkarza) ma opierać się na wątkach biograficznych artysty, który próbował rozwijać karierę w Stanach Zjednoczonych.

"Krystof" będzie zderzeniem życia prywatnego z karierą wielkiego formatu - komiksowym kolażem cytatów z popkultury, inspiracji z życia i twórczości Krawczyka - zapowiada reżyser Michał Siegoczyński.

Próby trwają od grudnia. Jak stwierdziła dyrektor łódzkiego teatru, Krzysztof Krawczyk dowiedział się o musicalu w Wielką Sobotę. Miał się ucieszyć, że powstaje przedsięwzięcie inspirowane jego życiorysem. 

Chcieliśmy spotkać się przed zaplanowaną prapremierą z panem Krzysztofem Krawczykiem - razem z Michałem Siegoczyńskim i Mariuszem Ostrowskim. Nie udało się z powodu covidowych okoliczności. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać z panią Ewą Krawczyk przed majową prapremierą spektaklu - powiedziała Ewa Pilawska w rozmowie z PAP.

Andrzej Kosmala twierdzi jednak, że ani on, ani wdowa nic nie wiedzą o organizowanym spektaklu. Menadżer Krzysztofa Krawczyka jest oburzony, że informacja o przygotowaniach do tak doniosłego wydarzenia dotarła do niego dopiero teraz. Twierdzi też, że nikt z teatru nie kontaktował się z Krzysztofem Krawczykiem przed Wielkanocą. 

Niestety, nic nie wiedział! A wypadałoby poinformować chociaż, i nie mówiąc o zgodzie artysty, żony, menedżera! I to kłamstwo, że w Wielką Sobotę rozmawiał z Krzysztofem i ten był zadowolony - napisał na Facebooku Andrzej Kosmala. 

Ewa Krawczyk także miała nie wiedzieć o planach Teatru Powszechnego w Łodzi. Premiera musicalu "Krystof" przewidziana jest na maj, o ile przepisy związane z pandemią umożliwią zorganizowanie widowiska z udziałem publiczności. 

Piękny gest fanów Krzysztofa Krawczyka. To się dzieje przy grobie artysty [FOTO]