Obserwuj w Google News

Krzysztof Krawczyk: powstaje spektakl o muzyku. W głównej roli aktor "Korony Królów"

2 min. czytania
16.04.2021 10:38
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Krawczyk był kochaną przez wielu postacią. Teatr Powszechny w Łodzi zapowiedział spektakl, który ma opowiedzieć o życiu zmarłego niedawno muzyka. Kto wcieli się w rolę nieodżałowanego artysty?

Krzysztof Krawczyk
fot. Andrzej WRZESINSKI/East News

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku w Łodzi. Żona muzyka, Ewa poinformowała media, że przyczyną śmierci męża było wiele chorób, na które cierpiał od lat. Fani muzyka nadal nie mogą pogodzić się z tą stratą. Wspomnienia o Krawczyku w formie spektaklu chce zaprezentować Teatr Powszechny w Łodzi.

Krzysztof Krawczyk: powstaje spektakl "Krystof" o życiu muzyka. Kiedy premiera?

Sztuka reżyserowana przez Michała Siegoczyńskiego zatytułowana "Krystof" będzie miała swoją premierę już 22 maja w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Próby do spektaklu zaczęły się już w grudniu zeszłego roku. Historia ma ukazywać życie prywatne oraz wielką karierę gwiazdy, a także prezentować, w jaki sposób Krawczyk łączył te dwa światy.

Redakcja poleca

"Inspirujemy się postacią Krzysztofa Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą. Gwiazdy show-biznesu funkcjonują jako zmitologizowane figury oderwane od rzeczywistości. Sukces i popularność pozbawiają ich ludzkich cech, choć na co dzień to normalni ludzie z krwi i kości – z takimi samymi problemami jak każdy. Najbardziej interesuje mnie właśnie to pękniecie pomiędzy scenicznym wizerunkiem a tak zwanym normalnym życiem" - zapowiada sztukę Michał Siegoczyński cytowany przez Onet.

"Krystof" w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Kto zagra Krzysztofa Krawczyka?

Rola charyzmatycznego muzyka i prawdziwej legendy polskiej piosenki przypadnie Mariuszowi Ostrowskiemu. Aktor od 2006 roku jest związany z Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi. Występował również w popularnym serialu "Korona Królów", grał w filmie Patryka Vegi "Polityka" czy "Ziarnie prawdy" z Robertem Więckiewiczem. W 2017 roku uczestniczył w ósmej edycji popularnego programu " Twoja twarz brzmi znajomo".

Oglądaj

Reżyser sztuki podkreśla, że postać Krawczyka jest nietuzinkowa, zarówno biorąc pod uwagę jego karierę, jak i życie osobiste. Stąd u Siegoczyńskiego chęć przeniesienia barwnej historii muzyka na deski teatru.

"Biografia Krzysztofa Krawczyka to historia wzlotów i upadków, wielkiej popularności w Polsce, a jednocześnie pewnego niedosytu związanego z tournée po Stanach Zjednoczonych. Krzysztof Krawczyk był fenomenem, twórcą, którego nie da się zaszufladkować. W Polsce znany jest nie tylko jako autor największych hitów, ale jednocześnie jako artysta, którym zafascynowani byli Andrzej Smolik czy Goran Bregović. Prywatna historia Krawczyka to z kolei sekwencja różnych rozczarowań i dramatów, które nie pasują do wizerunku ikony polskiej popkultury. To też zupełny odwrót od religii, który w późniejszym czasie przerodził się w głęboką wiarę w Boga, odgrywającą w jego życiu tak ważną rolę" - opowiada reżyser.

Zobacz też:  Krzysztof Krawczyk z żoną na nagraniu sprzed lat. Film jest hitem sieci

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Onet