Obserwuj w Google News

Jacek "Budyń" Szymkiewicz, twórca zespołu Pogodno nie żyje. Miał 48 lat

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
12.04.2022 08:38
Zareaguj Reakcja

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Artysta stworzył grupę Pogodno, Monofon, występował także z zespołem Babu Król i rozwijał karierę solową. Miał 48 lat.

Jacek "Budyń" Szymkiewicz
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Był muzykiem, autorem tekstów, multiinstrumentalistą. W 1996 roku założył grupę Pogodno. Zespół stworzył hity takie jak "Uśmiech się" czy "Piosenka o śmiesznym tytule".

Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz. Polskie gwiazdy żegnają muzyka: "Wczoraj jeszcze rozmawialiśmy"

Jacek "Budyń" Szymkiewicz, twórca zespołu Pogodno nie żyje

O śmierci artysty poinformowała jego żona za pośrednictwem mediów społecznościowych. Podkreśliła, że niestety wiadomość nie jest żartem.

Najukochański/Najumiłowańsi, dzisiaj w nocy zmarł mój mąż Jacek Szymkiewicz. Chciałabym moc napisać, że to żart, że to nasze wygłupy, ale to jest prawda. Nie mam więcej słów i nie wiem jak i co, no bo jak bez niego.

Przyczyny śmierci muzyka nie są znane. Jacek Szymkiewicz zwany Budyniem miał 48 lat.

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Kim był artysta?

Jacek Szymkiewicz przed założeniem Pogodno należał do formacji Marians. W 2012 roku dołączył do kapeli Baby Król, ma na koncie także działalność solową.

W 2004 roku ukazała się pierwsza solowa płyta artysty zatytułowana "Kilof", na której gościnnie pojawił się Łona. Muzyk współpracował z gwiazdami takimi jak Hey, Monika Brodka, Varius Manx czy Natalia Nykiel. Jest autorem słów między innymi do hitu "Bądź duży".

Redakcja poleca

Dzień przed śmiercią artysty w sieci pojawiła się informacja o kolejnym projekcie, w którym wziął udział. Chodzi o grupę Monofon, która zapowiedziała swój pierwszy singiel z debiutanckiej płyty wydanej pod barwami Mystic Production. Budyń pełnił w niej rolę wokalisty.

Oprócz tego Szymkiewicz był także autorem muzyki do spektaklów teatralnych i książki pt. "Grawer". Muzyk urodził się w Trzebiatowie, trzy razy podejmował próbę ukończenia studiów. Uczył się prawa, filozofii i wychowania fizycznego.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]