Obserwuj w Google News

Syn Lennona zaśpiewał "Imagine" pierwszy raz w życiu. Dla Ukrainy: "Twój ojciec byłby dumny" [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
11.04.2022 09:24
Zareaguj Reakcja

Julian Lennon zaśpiewał "Imagine" pierwszy raz w życiu. Syn Johna Lennona zarzekał się, że najprawdopodobniej nigdy nie wykona legendarnego przeboju ojca. Zmienił jednak zdanie i zrobił to specjalnie dla Ukrainy. "Wzywam światowych przywódców i wszystkich, którzy wierzą w przesłanie »Imagine«, aby stanęli w obronie uchodźców na całym świecie" – zaapelował.

Julian Lennon
fot. Youtube screen / Julian Lenno

Julian Lennon to najstarszy syn Johna Lennona, który pochodzi z pierwszego małżeństwa artysty z Cynthią Lennon. Dziś ma 59 lat i podobnie jak słynny ojciec jest wokalistą, muzykiem oraz autorem tekstów.

Syn Lennona nie chciał jednak nigdy budować swojej kariery na legendzie ojca i bardzo rzadko wykonywał jego utwory. Stwierdził nawet, że nigdy nie zaśpiewa "Imagine". Julian Lennon zmienił jednak zdanie i zrobił cover legendarnego przeboju, aby wesprzeć Ukraińców.

Redakcja poleca

Julian Lennon, syn Johna Lennona zaśpiewał "Imagine" pierwszy raz w życiu. Zrobił to dla Ukrainy

Julian Lennon dołączył do globalnej akcji "Stand Up For Ukraine" Global Citizen, w ramach której po raz pierwszy w życiu zaśpiewał na żywo "Imagine", najsłynniejszy hit Johna Lennona i antywojenny, nawołujący do pacyfizmu utwór. Podczas występu towarzyszył mu gitarzysta, Nuno Bettencourt.

59-letni muzyk zarzekał się, że najprawdopodobniej nigdy nie wykona legendarnego przeboju ojca. Może zmusić go do tego tylko i wyłącznie jedna sytuacja.

Wojna w Ukrainie to niewyobrażalna tragedia… Jako człowiek i jako artysta czułem się zobowiązany zareagować w najbardziej znaczący sposób, jaki potrafiłem. Dlatego dzisiaj po raz pierwszy publicznie wykonałem piosenkę mojego taty "Imagine". Dlaczego po tylu latach? Zawsze mówiłem, że jedynym momentem, w którym mógłbym rozważyć zaśpiewanie tego utworu, byłby "koniec świata"… – wyznał Julian Lennon.

W poruszającym wpisie w mediach społecznościowych nawiązał do ważnego przesłania "Imagine".

Słowa mojego ojca odzwierciedlają nasze wspólne pragnienie pokoju na całym świecie. Ponieważ w tej piosence przenosimy się do miejsca, gdzie miłość i wspólnota stają się naszą rzeczywistością, choćby na chwilę... Piosenka odzwierciedla światełko na końcu tunelu, na które wszyscy mamy nadzieję – dodał.

Syn Johna Lennona apeluje w sprawie wojny w Ukrainie

W ramach udziału w akcji "Stand Up For Ukraine" syn Lennona postanowił także zaapelować mocnymi słowami do polityków.

W wyniku trwającej morderczej przemocy miliony niewinnych rodzin zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów i szukania azylu gdzie indziej. Wzywam światowych przywódców i wszystkich, którzy wierzą w przesłanie "Imagine", aby stanęli w obronie uchodźców na całym świecie – napisał Julian.

Cover "Imagine" w wykonaniu Juliana Lennona wzruszył internautów, w tym wielu pochodzących z Ukrainy.

"Twój ojciec byłby z ciebie dumny", "Julianie, nasza wdzięczność za to, co robisz, jest bezgraniczna", "Jesteśmy zaszczyceni, że śpiewasz dla wolności Ukrainy. Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom" – brzmią komentarze.

W sobotę podczas konferencji w Warszawie szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że dzięki inicjatywie "Stand Up For Ukraine" udało się zebrać ponad 10 miliardów euro na rzecz uchodźców z Ukrainy.

RadioZET.pl/onet.pl/tvn24.pl