Obserwuj w Google News

Polski zespół zaśpiewał swój wielki hit po ukraińsku. Muzycy stworzyli również poruszające wideo

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
07.04.2022 14:21
Zareaguj Reakcja

Metalowa grupa Hunter opublikowała nową wersję swojego hitu. Muzycy zrealizowali również poruszające wideo do "Kiedy Umieram" po ukraińsku.

Hunter
fot. huntersoulmetal/YouTube

Wojna w Ukrainie trwa już 43 dni. Co chwile na jaw wychodzą coraz bardziej wstrząsające okrucieństwa armii rosyjskiej. Siec zalewają materiały z Buczy, gdzie Rosja torturowała i rozstrzeliwała cywilów. W oblężonym mieście Mariupolu żywcem spłonęło prawie 50 osób.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Jak twierdzi szef NATO, rosyjska operacja na wschodzie Ukrainy to kluczowa faza wojny. Rosja wysyła tam wszystkie siły, a konflikt przechodzi do krytycznego momentu. Świat z przerażeniem słucha kolejnych doniesień o tragedii w Ukrainie i wspiera dzielny kraj.

Hunter nagrał ukraińską wersję "Kiedy Umieram" [WIDEO]

Trwają zbiórki, które mają na celu wparcie ofiar wojny. Artyści, politycy, celebryci organizują akcje charytatywne na rzecz Ukrainy, rezygnują z występów i współpracy z Rosją oraz okazują wsparcie naszym sąsiadom na wszelkie możliwe sposoby.

Kolejny wzruszający gest w stronę Ukraińców wykonał polski zespół Hunter. Metalowa formacja na czele z Pawłem Grzegorczykiem opublikowała ukraińską wersję swojego wielkiego przeboju.

Redakcja poleca

"Kiedy Umieram" to metalowa ballada, która ukazała się w 2001 roku na płycie "Live Przystanek Woodstock 1996" nagranej w Kostrzynie nad Odrą oraz 2 lata później w wersji studyjnej na albumie "MedeiS". Zespół śpiewa o ślepym podążaniu za swoim władcą i skutkach fanatyzmu.

Oglądaj

Piosenka po latach nadal idealnie opisuje naszą rzeczywistość. Połączona z łamiącymi serce kadrami prosto z Ukrainy dogłębnie porusza.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy 

Jak śpiewa w utworze Paweł Grzegorczyk znany pod pseudonimem Drak:

Fanatyzm jest przekleństwem narodów
Kult jednostki religijny polityczny nacjonalizm
Będą zawsze tym samym czarną ciemną stroną człowieczeństwa
Nic nie tłumaczy morderstwa