Obserwuj w Google News

Ukraiński muzyk pokazał zbombardowany autobus z kobietami i dziećmi. "Część z nich nie żyje" [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
06.04.2022 12:21
Zareaguj Reakcja

Swiatosław Wakarczuk z zespołu Okean Elzy opublikował dramatyczne wideo z Ukrainy. Muzyk pokazał na nagraniu doszczętnie zniszczony autobus, którym podróżowali uchodźcy, w tym kobiety i dzieci. "Część z nich już nie żyje" – napisał ukraiński wokalista.

Swiatosław Wakarczuk
fot. Twitter screen / @s_vakarchuk

Wojna w Ukrainie trwa. W mediach pojawiają się coraz tragiczniejsze relacje z ukraińskich miast, gdzie Rosjanie masowo mordowali niewinnych cywilów. Do masakry doszło w podkijowskiej Buczy, ale również w Borodziance, gdzie rosyjscy żołnierze rozstrzeliwali mieszkańców i nie pozwalali ratować ludzi uwięzionych pod gruzami.

Dramatyczne nagranie potwierdzające rosyjskie zbrodnie na cywilach opublikował Swiatosław Wakarczuk, lider ukraińskiego zespołu Okean Elzy. Pokazał zbombardowany autobus z uchodźcami.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Redakcja poleca

Wojna w Ukrainie: wokalista Okean Elzy pokazał zbombardowany autobus z uchodźcami

W poniedziałek Swiatosław Wakarczuk podzielił się dramatycznym wideo z Ukrainy, na którym widać doszczętnie zniszczony autobus. Podróżowali nim uchodźcy ewakuujący się z Charkowa do Kramatorska. Jak informuje muzyk, bomba zabiła część pasażerów.

 Autobus pełen uchodźców został zniszczony przez rosyjską bombę na autostradzie z Charkowa do Kramatorska. W środku nie było żadnego ukraińskiego żołnierza, za to wiele kobiet i dzieci. Część z nich już nie żyje – napisał Wakarczuk.

Swiatosław Wakarczuk to lider rockowego zespołu Okean Elzy, ale również polityk i aktywista. Od początku wojny w Ukrainie jeździ po kraju, dokumentuje zniszczenia i jest blisko linii frontu. Prowadzi relacje w mediach społecznościowych. Działa również jako wolontariusz.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP