Obserwuj w Google News

Andrij Chływniuk ranny pod Kijowem. Muzyk Boombox broni Ukrainy. "Wojna z nazistami" [FOTO]

Maciej Friedrich
2 min. czytania
28.03.2022 09:55
Zareaguj Reakcja

Andrij Chływniuk, członek ukraińskiej grupy Boombox, czynnie walczy z rosyjską inwazją. Muzyk został ranny w starciach pod Kijowem, w mediach społecznościowych pokazał zdjęcia obrażeń. Skierował także mocne słowa w stronę Rosji.

Andrij Chływniuk
fot. screen: Instagram / boomboxfamily

Wojna w Ukrainie trwa już 33 dni, nasi wschodni sąsiedzi wykazują się bohaterstwem, broniąc swojej ojczyzny przed brutalną inwazją. Rosyjskie wojska są niezwykle brutalne i dokonują mordów na ludności cywilnej, ale ukraiński duch nie upada. Cały świat stara się pomagać uciekającym przed piekłem wojny uchodźcom, Polska może być w tej kwestii wzorem, przyjmując Ukraińców z otwartymi ramionami. Jednak wiele osób decyduje się na pozostanie w ojczyźnie i walkę z rosyjską agresją. Są wśród nich także znane postacie: celebryci, aktorzy czy muzycy.

Do tej ostatniej grupy należy Andrij Chływniuk, wokalista popularnej formacji Boombox. Zespół wykonujący połączenie funku i hip-hopu zdobył rozgłos także w naszym kraju, występował między innymi w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. Chływniuk od początku wojny jest mocno zaangażowany w obronę kraju. Z karabinem w dłoni śpiewał dla swoich fanów na ulicach Kijowa.

- Zadaniem muzyków jest tworzenie pokoju. Ale teraz nie czas na granie na gitarach. Bierzemy karabiny - ocenił w rozmowie z Euronews.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Andrij pokazał, że aktywnie walczy o wolność swojego kraju. Muzyk został ranny podczas jednego ze starć.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News
Redakcja poleca

Andrij Chływniuk ranny podczas walki z rosyjskim wojskiem. Muzyk Boombox broni Ukrainy

Na profilu zespołu na Instagramie pojawiło się zdjęcie, na którym widzimy członka Boombox z opatrunkiem na twarzy. Muzyk poinformował, że został raniony odłamkiem podczas starcia, w którym zniszczono dwa rosyjskie pojazdy. Przekazał także kilka słów swoim fanom.

- Do moich słuchaczy w Rosji: jesteście w stanie wojny z takimi nazistami jak ja, idioci - stwierdził.

Wcześniej za pośrednictwem mediów społecznościowych Chływniuk w ostrych słowach zwrócił się do rosyjskich żołnierzy, wspominając o ich zbrodniczych działaniach przeciwko ludności cywilnej.

- Denazyfikować udało wam się tylko przedszkola, domy mieszkalne, drogi. Nikt wam tego nie zapomni. Chyba już wiecie, czym jest "operacja specjalna Putina". Jeśli jakimś sposobem jesteście w Ukrainie, jeśli wysłano was, żebyście zabijali i grabili, musicie wiedzieć, że ta wojna nie będzie miała terminu przedawnienia. Poddawajcie się, rzucajcie broń, wracajcie do swoich domów, dopóki jesteście cali i zdrowi - zaapelował.

Miło byłoby, gdyby wojska rosyjskie zachowały się tak, jak pragnie tego muzyk grupy Boombox i niemal cały świat.