Obserwuj w Google News

Dzieci ukrywają się w metrze i śpiewają hymn Ukrainy. Wzruszające WIDEO ze zniszczonego Charkowa

Piotr Krajewski
2 min. czytania
25.03.2022 11:37
Zareaguj Reakcja

Charków to jedno z najbardziej zniszczonych ukraińskich miast. Rosjanie nadal masowo atakują metropolię na wschodzie Ukrainy, niszcząc budynki i zabijając ludność cywilną. Tysiące osób ukrywa się w tamtejszym metrze. Do sieci trafiło wzruszające nagranie, na którym dzieci z Charkowa śpiewają na stacji ukraiński hymn.

Ukraina Charków dzieci metro
fot. Twitter / @MFA_Ukraine

Wojna w Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Rosyjskie wojska nie przestają ostrzeliwać ukraińskich miast, w tym Charkowa, który w ostatnich kilkudziesięciu godzinach został zaatakowany kilkadziesiąt razy. Wojska Putina ostrzelały m.in. lokalną przychodnię, zabijając co najmniej sześć osób.

Ludność Charkowa, która pozostała w zniszczonym mieście, musi ukrywać się pod ziemią. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy opublikowało poruszające nagranie z charkowskiego metra, gdzie ukrywające się przed bombardowaniem dzieci śpiewają razem ukraiński hymn.

Zobacz także: Wojna na żywo – najnowsze informacje

Redakcja poleca

Charków: dzieci ukrywają się przed bombami i śpiewają w metrze hymn Ukrainy [WIDEO]

Od ponad miesiąca miliony Ukraińców ukrywają się w schronach lub innych bezpiecznych miejscach, ponieważ Rosjanie z premedytacją niszczą budynki mieszkalne, szkoły, a nawet szpitale.

Metro w Charkowie, które składa się z 30 stacji, jest obecnie jedną z bezpieczniejszych lokalizacji w blisko półtoramilionowym mieście. Wśród ludzi ukrywających się tam przed rosyjskimi bombami są tysiące dzieci. Dla wielu z nich muzyka i wspólne śpiewanie to sposoby na radzenie sobie z nową rzeczywistością.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy opublikowało w social mediach wzruszające wideo, na którym możemy zobaczyć ukraińskie dzieci śpiewające wraz z dorosłymi hymn Ukrainy w metrze w Charkowie.

Internauci nie kryją wzruszenia i starają się wspierać Ukraińców w tym trudnym czasie.

Ukraina jest przykładem dla całego świata. To kraj pełen bohaterów. Slava Ukraini! – napisał jeden z użytkowników.

Redakcja poleca
steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News