Obserwuj w Google News

Ukraińscy muzycy apelują do Eda Sheerana. Mają jedną prośbę do niego: "Nie boimy się" [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.03.2022 13:22
Zareaguj Reakcja

Antytila to popularny ukraiński zespół. Jego członkowie walczą obecnie na froncie i dzielnie bronią Kijowa. Muzycy zaapelowali do Eda Sheerana i zwrócili się do niego z prośbą. Chcieliby wystąpić zdalnie na koncercie charytatywnym, który odbędzie się w Birmingham. Poprosili więc o pomoc Brytyjczyka.

Antytila Ed Sheeran
fot. Instagram screen / @antytila_official / @teddysphotos

Wojna w Ukrainie trwa już od miesiąca. Mimo ogromnych zniszczeń Ukraińcy nie poddają się i walczą w obronie ojczyzny. Wołodymyr Zełenski nie przestaje ostrzegać światowych przywódców i w swoim najnowszym wystąpieniu wskazał kolejny potencjalny cel rosyjskiej inwazji.

Zobacz:  Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Cały świat solidaryzuje się z Ukrainą i próbuje wspierać kraj na różne sposoby. Pod koniec marca odbędzie się charytatywny koncert w Birmingham, podczas którego wystąpią największe gwiazdy muzyki, m.in. Camila Cabello, Emeli Sande i Ed Sheeran. To właśnie do Brytyjczyka zwrócił się ostatnio ukraiński zespół Antytila. Ukraińscy muzycy chcieliby wziąć udział zdalnie w wydarzeniu.

Redakcja poleca

Ukraińscy muzycy z zespołu Antytila apelują do Eda Sheerana. Mają do niego prośbę

Muzycy z zespołu Antytila od kilku tygodni dzielnie bronią Kijowa. Mimo że ostatnio zamienili gitary na karabiny chcą wziąć udział w charytatywnych koncercie poświęconym Ukrainie. Organizowane przez stację ITV wydarzenie "Concert for Ukraine" odbędzie się we wtorek, 29 marca w Resorts World Arena w Birmingham.

Ukraiński zespół opublikował wpis w mediach społecznościowych, w którym zaapelował bezpośrednio do Eda Sheerana. Liczą, że brytyjski artysta pomoże im w zorganizowaniu ich zdalnego występu na koncercie dla Ukrainy.

Pozdrawiamy z Kijowa. Jesteśmy muzykami jednego z najpopularniejszych ukraińskich zespołów, który ma wielu fanów nie tylko w Ukrainie, ale także na całym świecie. W czasie pokoju nasze koncerty zapełniały stadiony. Wojna zmieniła nasze życie i teraz walczymy z bronią w ręku przeciwko rosyjskim okupantom – napisali muzycy i podziękowali Brytyjczykom za wsparcie, jednocześnie deklarując chęć wzięcia udziału zdalnie w wydarzeniu: "Nasz zespół zagra z Kijowa, miasta, które się nie poddało i nigdy nie podda się rosyjskim okupantom. Ty zagrasz z Birmingham. Nie boimy się występować, gdy nad naszymi głowami latają bomby. Za sprawą muzyki chcemy pokazać światu, że Ukraina jest silna i niepokonana. Będziemy walczyć i śpiewać o zwycięstwo przed całym światem, który nas wspiera".

Internauci zauważyli prośbę ukraińskiego zespołu i zaangażowali się w pomoc muzykom. W komentarzach na Instagramie masowo oznaczają oficjalne konto Eda Sheerana.

Redakcja poleca

Koncert dla Ukrainy w Birmingham: kto wystapi? [LISTA GWIAZD]

W koncercie "Concert for Ukraine" w Birmingham weźmie udział wiele znanych gwiazd muzyki. 29 marca na scenie wystąpią:

  • Ed Sheeran
  • Camila Cabello
  • Tom Odell
  • Emeli Sande
  • Snow Patrol
  • Nile Rodgers & Chic
  • Becky Hill
  • Gregory Porter
  • The Kingdom Choir
  • Manic Street Preachers
steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News