Zamknij
steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
  • aleksander domogarow
  • Alena Shishkova
  • oliver stone
  • 12 Zobacz
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News

Kto popiera Putina? Wiele lokalnych, ale i światowych gwiazd w 2012 roku wspierały przywódcę podczas jego trzeciej kampanii prezydenckiej. Kiedy w 2014 roku media donosiły o wojnie w Donbasie, niektórzy z sympatyków zaczęli po cichu sprzeciwiać się działaniom Władimira Putina. Dziś, kiedy toczy się wojna Rosji z Ukrainą, tylko nieliczni pozostali u jego boku. Kto nadal sympatyzuje z Putinem?

Kto popiera Putina w wojnie z Ukrainą? W gronie znajdują się nie tylko mniejsi i więksi influencerzy, ale również aktorzy i muzycy. O ile jeszcze kilka lat temu niektórzy z nich byli przekonani o nieomylności prezydenta Rosji i podziwiali wprowadzane strategie, to dziś mają już spore wątpliwości co do prowadzonej przez niego "operacji demilitaryzacji i denazyfikacji". Propaganda przedstawiana w lokalnych mediach a informacje nieczęsto przekazywane przez żołnierzy z frontu to dwie kompletnie różne rzeczy. Bywa, że teraz żałują, iż dali się wkręcić w polityczną rosyjską machinę władzy.

Kto popiera Putina? Gwiazdy, które wspierają lub wspierały prezydenta Rosji

Władimir Putin może nadal liczyć na spore poparcie wśród miejscowej ludności? To stwierdzenie powoli przechodzi do historii, ponieważ tysiące Rosjan ryzykując własne zdrowie i życie wyszło na ulice, aby protestować przeciw wojnie w Ukrainie. Jednak dzięki gwiazdom, które aktywnie go wspierają i tym samym przekazują "prawdę" w mediach społecznościowych, może również budować swoją wiarygodność. Czy Gérard Depardieu i Steven Seagal nadal stoją twardo za Putinem? Kto jeszcze nie obawia przeciwstawić się przywódcy? Tego dowiecie się z poniższej galerii.