Obserwuj w Google News

Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz. Polskie gwiazdy żegnają muzyka: "Wczoraj jeszcze rozmawialiśmy"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
12.04.2022 10:32
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz, polski muzyk, autor tekstów i członek zespołu Pogodno. Zmarł w wieku 48 lat. Współpracował z wieloma znanymi polskimi gwiazdami. Artyści żegnają "Budynia" w mediach społecznościowych. Poruszające wpisy opublikowali m.in. Monika Brodka, Krzysztof Zalewski i Sarsa.

Jacek Budyń Szymkiewicz
fot. KAROL SEREWIS/East News

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Informację o śmierci lidera Pogodno przekazała we wtorek rano jego żona. 48-letniego muzyka żegnają w sieci polscy artyści, m.in. Monika Brodka, Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel i Sarsa.

Redakcja poleca

Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz. Polskie gwiazdy żegnają muzyka

Wiadomość o śmierci "Budynia" wstrząsnęła nie tylko jego fanami, ale także polskimi artystami, którzy mieli okazję współpracować z Jackiem Szymkiewiczem.

Poruszający wpis opublikowała Monika Brodka. 48-letni muzyk współtworzył z piosenkarką jej hitowy album "Granda".

Trudno w to uwierzyć... Był postacią wybitną. Wiecznie się wiercił i myślę, że widział świat zupełnie inaczej niż my. Potężna wrażliwość. Pisał cholernie dobrze, śpiewał zresztą też. Bez niego nie byłoby „Saute” czy „Szyszy”, nie byłoby sporego kawałka polskiej alternatywy. Dziękuję za wszystko i kocham Cię bracie! Mam nadzieje, że jest Ci tam pogodno – napisała Brodka na Instagramie, a na InstaStories dodała jeszcze: "Żegnaj mistrzu…, żegnaj wariacie".

W informację o śmierci Jacka Szymkiewicza nie może uwierzyć też Krzysztof Zalewski: "Chce mi się wyć. Kochałem go. Najpiękniejszy poeta. Absolutnie niezwykły".

Na tragiczną wiadomość zareagowała również Sarsa. Piosenkarka przyznała, że miała okazję rozmawiać z artystą dzień przed jego śmiercią.

Wczoraj o 18:05 rozmawialiśmy… chyba to najbardziej nie daje mi spokoju… przecież wczoraj jeszcze rozmawialiśmy… Mówiłeś, że chcesz nagrać dobrze te wokale… że po świętach to zamkniemy… utwór miał się ukazać w wakacje… Jacek, jestem Ci wdzięczna za wszystkie twórcze rozmowy, za Twój wkład w album "Runostany"... za Ciebie na mojej drodze życia jestem wdzięczna! Rzucałeś na sprawy zupełnie nowe światło… Brakuje mi słów. Gdziekolwiek teraz jesteś - wysyłam do Ciebie miłość – napisała Sarsa.

Jacka "Budynia" Szymkiewicza pożegnali w mediach społecznościowych także m.in. Natalia Nykiel, Tymon Tymański i Ewelina Flinta.