Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Marek Sierocki i Aleksander Sikora skomentują konkurs w TVP

2 min. czytania
30.04.2021 16:23
Zareaguj Reakcja

Marek Sierocki i Aleksander Sikora skomentują Eurowizję 2021 na antenie TVP. Telewizja Polska ujawniła, kto zastąpi w tej roli Artura Orzecha, który w ostatnim czasie zakończył współpracę ze stacją. Przypomnijmy, że Orzech komentował Konkurs Piosenki Eurowizji od 1992 roku.

Marek Sierocki Aleksander Sikora
fot. VIPHOTO/East News, Damian Klamka/East News

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja. Po raz pierwszy w historii konkursu nie skomentuje Artur Orzech, który rozstał się z TVP w dość nieprzyjemnych okolicznościach.

Po kilku tygodniach spekulacji Telewizja Polska w końcu ujawniła, kto skomentuje Eurowizję 2021. Komentatorami będą Marek Sierocki i Aleksander Sikora.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Roksana Węgiel o Rafale Brzozowskim jako reprezentancie. "Współczuję mu"

Eurowizja 2021: Marek Sierocki i Aleksander Sikora skomentują konkurs w TVP

Marek Sierocki i Aleksander Sikora będą komentować Eurowizję 2021 na antenie Telewizji Polskiej – poinformowały oficjalnie władze stacji.

Panie i panowie, przed Wami komentatorzy – napisała TVP i opublikowała specjalne wideo nagrane z nowymi komentatorami Konkursu Piosenki Eurowizji.

Marek Sierocki to słynny polski dziennikarz muzyczny od wielu lat związany z Telewizją Polską – jest ekspertem muzycznym „Teleexpressu”, a w ostatnim czasie zaczął także prowadzić program „Szansa na sukces”.  Aleksander Sikora, prowadzący "Pytanie na śniadanie" i "Dance Dance Dance", ma już doświadczenie z Eurowizją. W 2019 roku wraz z Idą Nowakowską i Roksaną Węgiel prowadził Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach, który wygrała Viki Gabor.

Redakcja poleca

Artur Orzech nie skomentuje Eurowizji 2021 w TVP. Założył kanał na Youtube

Artur Orzech uruchomił ostatnio swój własny kanał w serwisie YouTube, co natychmiast zauważyli polscy fani Eurowizji. Niewykluczone więc, że dziennikarz planuje komentować tegoroczny konkurs przez internet. Orzech nie zdradził na razie żadnych szczegółów.

 Wyprzedź prezesa, zanim Ci oświadczy, że nie skomentujesz Eurowizji! – czytamy w opisie kanału.

Artur Orzech komentował Konkursu Piosenki Eurowizji od 1992 roku, kiedy Polska nie brała jeszcze udziału w imprezie. Później miał okazję także komentować Eurowizję Junior i taneczną Eurowizję. Kilkukrotnie prowadził również Krajowe Eliminacje, czyli polskie preselekcje do konkursu.