Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: zagraniczni eksperci ocenili piosenkę Rafała Brzozowskiego. Nie jest dobrze

2 min. czytania
27.04.2021 13:19
Zareaguj Reakcja

Rafał Brzozowski mierzy się ze sporym hejtem ze strony internautów. Nie wszystkim bowiem podoba się jego piosenka „The Ride” na Eurowizję 2021. A jak oceniają ją zagraniczni eksperci? Jurorzy z Norwegii wzięli pod lupę reprezentanta Polski. Ich oceny nie są zbyt pozytywne.

Rafał Brzozowski
fot. VIPHOTO/East News

Rafał Brzozowski został wybrany przez TVP na reprezentanta Polski na Eurowizji 2021. Wokalista zaprezentuje na żywo anglojęzyczny utwór „The Ride”. Inspirowana latami osiemdziesiątymi piosenka spotkała się z bardzo różnymi opiniami ze strony słuchaczy.

Utwór reprezentanta Polski postanowili ocenić także zagraniczni eksperci. Jak Rafał Brzozowski wypadł w głosowaniu jurorów z Norwegii? Wyniki nie wróżą nic dobrego.

Eurowizja 2021: kto skomentuje konkurs w TVP zamiast Orzecha? Padły dwa nazwiska

Eurowizja 2021: zagraniczni eksperci ocenili Rafała Brzozowskiego i jego piosenkę

Piosenka „The Ride” Rafała Brzozowskiego została oceniona przez grupę norweskich jurorów w programie „Adresse Rotterdam”, gdzie eksperci biorą pod lupę wszystkie utwory z Eurowizji 2021.

Jak informuje Eurowizja.org, w jednym z odcinków ośmioosobowe jury oceniło osiem tegorocznych eurowizyjnych piosenek, w tym „The Ride” Brzozowskiego. Każdy z ekspertów przyznał punkty w słynnej, eurowizyjnej skali (1-8, 10 i 12 punktów).

Wyniki głosowania ekspertów z Norwegii nie są dobre. Polska zajęła przedostatnie, siódme miejsce. Rafał Brzozowski zdobył jedynie 36 punktów i wyprzedził tylko reprezentanta Niemiec, Jendrika. Wygrała Destiny z Malty z 86 punktami – według bukmacherów wokalistka jest główną faworytką do zwycięstwa w Rotterdamie. Czy Europa doceni Polaka? Przekonamy się już wkrótce.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Redakcja poleca