Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: bukmacherzy zmienili typowania. Jak wypada w nich Polska?

2 min. czytania
23.04.2021 14:15
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 cieszy się zainteresowaniem bukmacherów. Notowania odnośnie konkursu znowu uległy zmianie. Ostatnio nie były łaskawe dla Rafała Brzozowskiego, jak jest tym razem?

Rafał Brzozowski
fot. TRICOLORS/East News

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. 65. Konkurs Piosenki Eurowizji rozpocznie się już 18 maja w hali Ahoy w holenderskim Rotterdamie. Za organizację koncertów odpowiada Europejska Unia Nadawców oraz nadawcy publiczni z Holandii. Konkurs odbędzie się w tym kraju już po raz piąty.

Eurowizja 2021. Bukmacherzy zmienili typowania

W rywalizacji weźmie udział przeszło 30 reprezentantów swoich krajów. Bukmacherzy rozpoczęli typowanie szans muzyków na wygraną. Niestety według danych opublikowanych jakiś czas temu, Rafał Brzozowski nie jest faworytem notowań. Oczywiście typowania bukmacherów nie wpływają na konkurs, mają jedynie pokazać tendencje, które da się zauważyć, analizując chociażby popularność artystów w internecie.

Redakcja poleca

Mimo że mamy tutaj do czynienia z niedokładnymi przewidywaniami, zdarza się, że notowania trafnie wskazują zwycięzcę. Zdarzyło się tak, chociażby w ostatniej edycji rywalizacji, w której przewidziano sukces Duncana Laurence'a z Holandii.

Eurowizja 2021: Jak wypada Polska w notowaniach bukmacherów?

Bukmacherzy zmienili ostatnio swoje typowania. Pierwsza trójka rankingu została utrzymana. Eurowizję według tych statystyk ma wygrać Malta, a szanse kraju oceniono na 17 procent. Druga w kolejności jest Francja z wynikiem 14 procent, a trzecie miejsce zajmuje Szwajcaria.

Za podium znalazły się Włochy oraz Bułgaria. Awans zanotowała Finlandia, Ukraina, Hiszpania, Estonia i Gruzja. Spadek natomiast spotkał Grecję, Cypr i Mołdawię. Najgorzej w rankingu poradziła sobie jednak Polska.

Zobacz też: Eurowizja 2021: tak będzie wyglądał występ Polski? Brzozowski wykonał na żywo "The Ride" [WIDEO]

Rafał Brzozowski według bukmacherów ma mniej niż 1 procent szans na wygraną Eurowizji 2021. Co więcej, notowania reprezentanta Polski ciągle spadają. Przed premierą utworu "The Ride" nasz kraj widniał na 18. miejscu w tabeli, po dwóch tygodniach spadł na 33. pozycję. Występ muzyka na Concert in the Dark nie wpłynął pozytywnie na oceny bukmacherów, reprezentant Polski spadł o kolejne 4 pozycje.

Aktualnie Rafał Brzozowski wyprzedza w tabeli jedynie konkurentów z Albanii i Słowenii.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Eurowizja.org