Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: kto skomentuje konkurs w TVP zamiast Orzecha? Padły dwa nazwiska

2 min. czytania
27.04.2021 10:28
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 już w maju. Dalej jednak nie wiadomo, kto będzie komentował konkurs na antenie TVP po tym Artur Orzech i Telewizja Polska zerwali współpracę. Wirtualne Media podają, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w ciągu najbliższych dni, a TVP bierze pod uwagę co najmniej trzy osoby. Portal ujawnił nazwiska.

Artur Orzech
fot. Tomasz Urbanek/East News

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja. Tym razem reprezentantem Polski będzie Rafał Brzozowski, który zaprezentuje anglojęzyczną piosenkę „The Ride”.

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji będzie wyglądał jednak zupełnie inaczej na antenie TVP. Po raz pierwszy od wielu lat widzowie Telewizji Polskiej nie usłyszą komentarza  Artura Orzecha, który rozstał się ze stacją. Kto skomentuje Eurowizję 2021 w TVP? Wirtualne Media ujawniły nazwiska.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: zagraniczni eksperci ocenili piosenkę Rafała Brzozowskiego. Nie jest dobrze

Eurowizja 2021: kto skomentuje konkurs w TVP zamiast Orzecha? Padły dwa nazwiska

Jak informuje portal WirtualneMedia.pl, Telewizja Polska rozpatruje co najmniej trzy osoby, które mogłyby komentować na żywo Konkurs Piosenki Eurowizji 2021. Wśród ujawnionych nazwisk pojawiają się dziennikarka Maria Szabłowska i dziennikarz Marek Sierocki – to właśnie on zastąpił Artura Orzecha w prowadzeniu „Szansy na sukces”.

Redakcja poleca

Portal dodaje, że TVP nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych dni – najpóźniej na początku maja.

Przypomnijmy, że Artur Orzech i Telewizja Polska zakończyli współpracę w dość nieprzyjemnych okolicznościach. TVP wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że prezenter nie wywiązał się z umowy i nie pojawił się na nagraniach „Szansy na sukces”. Dziennikarz twierdzi, że odejście było jego decyzją, ponieważ nie chciał występować w programie, gdzie promuje się disco polo.

Zobacz także:  Michał Wiśniewski bez litości ocenił Rafała Brzozowskiego i jego szanse na Eurowizji

Artur Orzech będzie komentował Eurowizję na YouTube?

Artur Orzech uruchomił ostatnio swój własny kanał w serwisie YouTube, co natychmiast zauważyli polscy fani Eurowizji. Niewykluczone więc, że dziennikarz planuje komentować tegoroczny konkurs przez internet.

- Wyprzedź prezesa, zanim Ci oświadczy, że nie skomentujesz Eurowizji! - czytamy w opisie kanału.

O szczegółach pomysłu Artura Orzecha na komentowanie Eurowizji 2021 przekonamy się zapewne już wkrótce.

Artur Orzech komentował Konkursu Piosenki Eurowizji od 1992 roku, kiedy Polska nie brała jeszcze udziału w imprezie. Później miał okazję także komentować Eurowizję Junior i taneczną Eurowizję. Kilkukrotnie prowadził również Krajowe Eliminacje, czyli polskie preselekcje do konkursu.

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl