Obserwuj w Google News

"Szansa na sukces": Marek Sierocki na stałe za Artura Orzecha? "Nie gonię za sławą i popularnością"

2 min. czytania
19.04.2021 12:42
Zareaguj Reakcja

"Szansa na sukces" ma nowego prowadzącego. Marek Sierocki najprawdopodobniej został następcą Artura Orzecha w roli gospodarza popularnego programu TVP na stałe. Dziennikarz komentuje zmianę. 

Marek Sierocki
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

"Szansa na sukces" to jeden z najstarszych formatów talent show w polskiej telewizji. Program zagościł na antenie TVP2 w 1993 roku, a widzowie od razu pokochali jego formułę. Główną pomysłodawczynią show jest Elżbieta Skrętkowska.

"Szansa na sukces": Marek Sierocki na stałe za Artura Orzecha?

Do niedawna "Szansę na sukces" prowadził Artur Orzech, znany widzom Telewizji Polskiej głównie z Konkursu Piosenki Eurowizji. Dziennikarz od lat komentował przebieg rywalizacji dla polskich widzów. Ostatnie odcinki programu poprowadził jednak Marek Sierocki, wszystko wskazuje na to, że tak zostanie na stałe.

Redakcja poleca

Jak donoszą Wirtualne Media, dziennikarz pojawił się nie tylko w jednym odcinku programu w ramach zastępstwa za Artura Orzecha. Na antenie TVP 11 kwietnia wyemitowano "Szansę" z udziałem Trubadurów, gdzie Sierocki ponownie wcielił się w rolę gospodarza. Dziennikarz nagrał podobno także trzy kolejne odcinki show. Ma pojawić się w nich zespół Sound’n’Grace, Boys oraz Jan Pietrzak.

"Szansa na sukces": Marek Sierocki komentuje udział w programie

Wirtualne Media informują, że Sierocki zastąpi Artura Orzecha na stałe. Podobno decyzja w tej sprawie już nieoficjalnie zapadła. Ponadto dziennikarz ma również poprowadzić wielki finał programu, który wyłoni kandydatów do występów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Zobacz też:  Artur Orzech sam odszedł z TVP? Agentka prezentera zdradziła szczegóły

Portal skontaktował się z Markiem Sierockim i poprosił o komentarz w sprawie nieoficjalnych ustaleń. Dziennikarz mówił o zmianach dość niechętnie.

"Jestem osobą, żyjącą poza nurtem mediów elektronicznych, nie gonię też za sławą czy popularnością. To, że prowadzę teraz „Szansę na sukces”, traktuję jako swoją normalną dziennikarską pracę" - wyjaśnił Sierocki.

Artur Orzech pod koniec marca przestał być gospodarzem "Szansy na sukces". Telewizja Polska oświadczyła, że dziennikarz bez uprzedzenia nie pojawił się na planie programu i naraził stację na straty wizerunkowe. Orzech twierdzi, że sam zrezygnował ze współpracy ze względu na dobór gości w "Szansie", który mu nie odpowiadał.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Wirtualne Media