Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: zwiastun koncertu "Światło dla Europy" z Alicją Szemplińską. Transmisja w TVP1

Piotr Krajewski
2 min. czytania
06.05.2020 13:41
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2020 została odwołana, ale w dniu finału konkursu zobaczymy specjalny koncert „Światło dla Europy”, który pokaże na żywo Telewizja Polska. Właśnie pojawił się oficjalny zwiastun „Eurovision: Europe Shine A Light”. Nie mogło w nim zabraknąć Alicji Szemplińskiej, która miała reprezentować Polskę na Eurowizji 2020.

Eurowizja 2020 zwiastun koncertu Światło dla Europy z Alicją Szemplińską transmisja w TVP1
fot. Facebook

Eurowizja 2020 została odwołana. Organizatorzy zdecydowali, że tegoroczny konkurs nie odbędzie się. To pierwszy raz w historii, kiedy miliony widzów nie zobaczą w maju największego wydarzenia muzycznego w historii telewizji. Decyzję o odwołaniu Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie podjęto w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa

W związku z odwołaniem Eurowizji 2020 organizatorzy zdecydowali się stworzyć alternatywne wydarzenie, które połączy wszystkich eurowizyjnych fanów i nadawców publicznych. 16 maja, w dniu finału anulowanej imprezy, odbędzie się „Eurovision: Europe Shine A Light”. Specjalny koncert „Światło dla Europy” będzie transmitowany przez 46 nadawców publicznych, w tym również przez Telewizję Polską.

Eurowizja 2020 - Światło dla Europy: kto wystąpi, gdzie i o której oglądać? [ARTYŚCI, TRANSMISJA]

Eurowizja 2020: oficjalny zwiastun koncertu Światło dla Europy z Alicją Szemplińską

Koncert „Eurovision: Europe Shine A Light”, którego polska nazwa brzmi „Światło dla Europy”, będzie transmitowany na antenie TVP1 i komentowany na żywo przez Artura Orzecha.

Organizatorzy Eurowizji opublikowali oficjalny zwiastun koncertu. W wydarzeniu weźmie udział również Alicja Szemplińska, która miała wystąpić na Eurowizji 2020. W lutym zwyciężczyni "The Voice of Poland" wygrała będący pod patronatem Radia ZET program „Szansa na sukces. Eurowizja 2020” i otrzymała możliwość występu w barwach Polski.

Wszyscy tegoroczni reprezentanci zaśpiewają razem utwór „Love Shine A Light”, zwycięską piosenką Wielkiej Brytanii z 1997 roku. W związku z pandemią koronawirusa całość zostanie nagrana zdalnie, a każdy wykonawca zaśpiewa ze swojego domu. W miejsce konkursowych występów artystów, w programie zobaczymy relacje z zagranicznych studiów nagraniowych oraz teledyski piosenek zakwalifikowanych do Eurowizji 2020. Uczestnicy wydarzenia wygłoszą także przesłania dla widzów z Europy objętej pandemią koronawirusa.

Nie zabraknie też wielu niespodzianek, w tym gości specjalnych. Podczas koncertu „Światło dla Europy” zobaczymy występy m.in. Duncana Laurence’a, Netty czy Mansa Zelmerlowa

Koncert „Eurovision: Europe Shine A Light” już 16 maja o godz. 21:00. Wydarzenie będzie można oglądać na antenie TVP1.

 

RadioZET.pl/PK