Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska w teledysku do "Empires". Zagraniczni fani zachwyceni

Piotr Krajewski
2 min. czytania
09.03.2020 16:19
Zareaguj Reakcja

Alicja Szemplińska opublikowała teledysk do piosenki „Empires”, z którą będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020. Zagraniczni fani są zachwyceni wideoklipem i wróżą nam spory sukces w konkursie. Zdaniem wielu osób Polska może być czarnym koniem Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

Eurowizja 2020 Alicja Szemplińska Empires teledysk do polskiej piosenki wideo
fot. Youtube screen

Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska w teledysku do polskiej piosenki Empires

Alicja Szemplińska, reprezentantka Polski na Eurowizji 2020, podzieliła się oficjalnym teledyskiem do utworu „Empires”, z którym będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Holandii. Jak mówi 17-letnia artystka, jej singiel obrazuje, jak traktujemy Ziemię i nasze życie.

Teledysk do eurowizyjnej piosenki  „Empires” powstał w lutym w Warszawie. Reżyserem wideoklipu jest Dawid Ziemba, który razem z Alicją Szemplińską stworzył bardzo emocjonalny obraz rozpadającego się świata.

Ludzie mają tendencję do budowania imperiów i stają się ślepi na to, co ważne. Różnorodne obsesje rozpraszają ich uwagę. Jesteśmy benzyną i zapałką, które powodują katastrofę... Pożar niosący olbrzymie straty. Ale jest nadzieja, ponieważ powstajemy i upadamy... To krąg życia. Pozostaje pytanie: dlaczego? Czy musimy cały czas powtarzać ten sam scenariusz? — mówi Alicja Szemplińska.

Zagraniczni fani zachwycają się teledyskiem Alicji Szemplińskiej i wróżą naszej reprezentantce niemały sukces w Rotterdamie. Internauci chwalą „Empires” za ważne przesłanie i porównują utwór do wielkich przebojów znanych z filmów o przygodach Jamesa Bonda.

Polska naprawdę może być czarnym koniem tegorocznej Eurowizji. Piękne przesłanie i wspaniały wokal. Wyczuwam niespodziankę w maju. Powodzenia, Alicjo — czytamy w jednym z komentarzy pod teledyskiem.

 

Eurowizja 2020: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie. Konkurs zostanie zorganizowany w Holandii dzięki zwycięstwu Duncana Laurence’a na Eurowizji 2019 w Izraelu.

Reprezentantka Polski  Alicja Szemplińska wystąpi z piosenką "Empires" w drugim półfinale Eurowizji 2020, który zaplanowano na czwartek, 14 maja.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK