Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020 może zostać odwołana z powodu koronawirusa? Ekspert komentuje

Piotr Krajewski
2 min. czytania
04.03.2020 11:35
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2020 w Holandii zostanie odwołana przez epidemię koronawirusa? Organizatorzy wielu imprez masowych na całym świecie zdecydowali się przełożyć wydarzenia. Z tego powodu pojawia się też coraz więcej głosów, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 może nie odbyć się w wyznaczonym terminie. Holenderski wirusolog i rzeczniczka miasta Rotterdam wypowiedzieli się w tej sprawie.

Eurowizja 2020 w Holandii zostanie odwołana z powodu koronawirusa ekspert komentuje
fot. AP/Associated Press/East News

Eurowizja 2020 zostanie odwołana przez koronawirusa?

Eurowizja 2020 odbędzie się w maju w Rotterdamie. W związku z rozprzestrzeniająca się epidemią koronawirusa pojawiają się głosy, że tegoroczny konkurs w Holandii może się nie odbyć. Wiele innych imprez masowych zostało już odwołanych, a sporo z nich może zostać przełożonych, m.in. mówi się nawet o przesunięciu igrzysk olimpijskich w Tokio.

Czy Eurowizja 2020 zostanie odwołana? Na ten moment nie wiadomo. W sprawie wypowiedział się holenderski wirusolog Ab Osterhaus, który w wywiadzie dla gazety AD poinformował, że wszystko zależy od rozwoju epidemii koronawirusa w nadchodzących tygodniach. W Holandii odnotowano dotąd już ponad 20 przypadków zakażenia wirusem.

Nadal jest możliwe, że wirus w końcu zostanie stłumiony. Udało nam się to w przypadku SARS, ale wtedy wirus rozprzestrzenił się wolniej — powiedział Osterhaus.

W sprawie ewentualnego odwołania Eurowizji 2020 wypowiedziała się także rzeczniczka miasta Rotterdam, w którym zostanie zorganizowany konkurs.

Uważnie śledzimy całą sytuację i jesteśmy przygotowani na wszelkie możliwości ryzyka oraz zagrożenia. Obecnie jest jednak za wcześnie, aby komentować możliwe scenariusze — stwierdziła.

Eurowizja 2020: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie. Konkurs zostanie zorganizowany w Holandii dzięki zwycięstwu Duncana Laurence’a na Eurowizji 2019 w Izraelu.

Reprezentantka Polski  Alicja Szemplińska wystąpi z piosenką "Empires" w drugim półfinale Eurowizji 2020, który zaplanowano na czwartek, 14 maja.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/wiwibloggs.com/PK