Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: Little Big reprezentantem Rosji. Autorzy "Skibidi" wystąpią w konkursie

Piotr Krajewski
2 min. czytania
03.03.2020 10:27

Zespół Little Big wystąpi na Eurowizji 2020. Autorzy wielkiego przeboju „Skibidi” będą reprezentantami Rosji w tegorocznym konkursie w Rotterdamie, w którym zobaczymy również Polkę — Alicję Szemplińską.

Eurowizja 2020 Little Big reprezentantem Rosji autorzy Skibidi wystąpią w konkursie
fot. Youtube screen

Eurowizja 2020: Little Big reprezentantem Rosji. To autorzy hitu Skibidi

Little Big reprezentantem Rosji na Eurowizji 2020 w Holandii. Rosyjska telewizja publiczna zdecydowała, że to właśnie znany na całym świecie z hitu „Skibidi” zespół wystąpi w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020.

Na ten moment nie wiadomo, jaką piosenkę Little Big zaprezentuje na  Eurowizji 2020. Ogłoszenie występu tak popularnej grupy sprawiło, że Rosja natychmiast stała się jednym z głównych faworytów do wygrania konkursu w Rotterdamie.

Przebój „Skibidi” Little Big podbił internet na całym świecie. Szalony teledysk rosyjskiego zespołu zrobił furorę w sieci i został obejrzany ponad 360 milionów razy w serwisie YouTube. Grupa zapoczątkowała nawet tzw. „Skibidi Challenge”, który sprawił, że miliony internautów tańczyły i naśladowały zwariowane ruchy z wideoklipu Little Big.

Warto dodać, że wszystkie teledyski Little Big obejrzano ponad 1,3 miliarda razy.

Eurowizja 2020: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie. Konkurs zostanie zorganizowany w Holandii dzięki zwycięstwu Duncana Laurence’a na Eurowizji 2019 w Izraelu.

Reprezentantka Polski Alicja Szemplińska wystąpi z piosenką "Empires" w drugim półfinale Eurowizji 2020, który zaplanowano na czwartek, 14 maja.

>> Eurowizja 2020: poznaliśmy składy dwóch półfinałów. Oto rywale Polski [LISTA PAŃSTW]

Alicja Szemplińska w dzieciństwie. Tak gwiazda Eurowizji 2020 wyglądała jako dziecko [FOTO]

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/PK