Obserwuj w Google News

Alicja Szemplińska dla RadioZET.pl: „Mam pomysł na cały występ na Eurowizji 2020” [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
25.02.2020 15:36

Alicja Szemplińska udzieliła wywiadu dla RadioZET.pl. Reprezentantka Polski na Eurowizji 2020 odpowiedziała o swojej piosence „Empires” i zdradziła, że ma już plan na występ w Rotterdamie. Odniosła się też do porównań do Adele i wskazała swoje ulubione eurowizyjne występy.

Eurowizja 2020 Alicja Szemplińska dla RadioZET pl mam pomysł na cały występ na Eurowizji wideo
fot. Radio ZET

Alicja Szemplińska dla RadioZET.pl o występie na Eurowizji 2020

Alicja Szemplińska będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020 z emocjonalną balladą „Empires”, z którą wygrała „Szansę na Sukces. Eurowizja 2020”. Niemal natychmiast po premierze utworu internauci zaczęli porównywać go z wielkim hitem „Skyfall” z repertuaru  Adele.

Jestem ogromną fanką zarówno klimatów bondowskich, jak i Adele oraz jej „Skyfall”, więc bardzo miło mi słyszeć takie porównania — stwierdziła.

>>  Alicja Szemplińska i Michał Szpak w Radiu ZET o Eurowizji 2020 i utworze "Empires" [WIDEO]

Okazuje, że się Alicja Szemplińska ma już pomysł na swój występ w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 i wie, jak chciałaby zaprezentować utwór „Empires” na scenie w Rotterdamie.

Mam pomysł na cały występ. Oczywiście, będzie też rozmowa z resztą produkcji mojego występu. Mam nadzieję, że nasze wizje się pokryją — powiedziała artystka, nie chcąc jednak zdradzać szczegółów występu: „Moją wizją podzielę się, kiedy będzie już zaakceptowana. Mam nadzieję, że to się stanie. Byłabym bardzo szczęśliwa”.

Reprezentantka Polski na Eurowizji 2020 przyznała również, że piosenka „Empires” jest dla niej niezwykle ważna, a w jej tworzenie włożyła całe serce.

 To dla mnie bardzo ważny utwór, ponieważ spędziłam nad nim wiele godzin wraz z producentami. Włożyłam w niego dużo serca. Jest dla mnie bardzo osobisty. Porusza ważne tematy, o których myślę, że trzeba mówić głośno. Czuję się zaszczycona, że będę mogła go zaśpiewać w Konkursie Piosenki Eurowizji — wyznała.

W dalszej części rozmowy Alicja Szemplińska zdradziła, co będzie dla niej najważniejsze przy tworzeniu eurowizyjnego występu.

Przede wszystkim wokal. To zawsze będzie na pierwszym miejscu, ale z racji tego, jakim formatem jest Eurowizja, wszystko inne też ma znaczenie. Cały staging. Wszystko dookoła będzie ważne. Mam nadzieję i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby cały występ był dopracowany na ostatni guzik — powiedziała.

Reprezentantka Polski jest wielką fanką Eurowizji i śledzi ją już od wielu lat. Piosenkarka zdaje sobie jednak sprawę, że konkurs ten jest bardzo nieprzewidywalny: „Nigdy nie wiadomo, co może w danym roku się spodobać. Przepisu na sukces nie ma”.

Alicja Szemplińska o ulubionych występach na Eurowizji

W trakcie wywiadu dla RadioZET.pl Alicja Szemplińska opowiedziała też o swoich ulubionych występach w historii Konkursu Piosenki Eurowizji.

 Jest kilka takich występów eurowizyjnych, które na długo zapadły w mojej pamięci. Na pewno była to Loreen z utworem „Euphoria”, który mogłam zaśpiewać w „Szansie na sukces”. Był to też wspaniałe występy Michała Szpaka i Edyty Górniak — zdradziła.

RadioZET.pl/PK