Obserwuj w Google News

Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję 2020. 6 ciekawostek o reprezentantce Polski

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.02.2020 14:57
Zareaguj Reakcja

Alicja Szemplińska wystąpi na Eurowizji 2020 — tak zdecydowali jurorzy i widzowie „Szansy na sukces”. 17-letnia Polka zaśpiewa w konkursie piosenkę zatytułowaną „Empires”. Poniżej prezentujemy 6 ciekawostek na temat Alicji Szemplińskiej, reprezentantce Polski na Eurowizji 2020.

Eurowizja 2020 Alicja Szemplińska ciekawostki o reprezentantce Polski
fot. Youtube screen

Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję 2020 do Rotterdamu. Zwyciężczyni „The Voice of Poland 10” wystąpi jako reprezentantka Polski z balladą „Empires”.

Nic więc dziwnego, że po zwycięstwie w eurowizyjnej „Szansie na sukces”, Alicja Szemplińska cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich internautów. Specjalnie z tej okazji publikujemy kilka ciekawostek na temat reprezentantki Polski na Eurowizji 2020, o których nie wszyscy mogą wiedzieć.

>>  Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska i "Empires". Zagraniczni internauci zachwyceni utworem

Alicja Szemplińska: ciekawostki o reprezentantce Polski na Eurowizji 2020

Alicja Szemplińska triumfowała nie tylko w „Szansie na sukces. Eurowizji 2020” i „The Voice of Poland 10”. W 2016 roku wygrała muzyczne show  „Hit Hit Hurra”, które było emitowane przez TVP1. Miała wtedy zaledwie 14 lat.

Reprezentantka Polski na Eurowizji 2020 miała już możliwość współpracować z wielkimi nazwiskami w branży muzycznej. Kilka lat temu szkoliła swój wokal pod okiem samego Setha Riggsa, trenerka głosu m.in. Michaela Jacksona i Prince’a.

To właśnie dzięki udziałowi w „Hit Hit Hurra” 14-letnia wówczas Alicja Szemplińska mogła wystąpić na jednej scenie z legendarną Marylą Rodowicz. Razem zaśpiewały przebój „Niech żyje bal”.

Alicja Szemplińska jest drugą najmłodszą, po Sashy Strunin, reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Alicja Szemplińska zdradziła w niedawnej rozmowie z CGM.pl, że jeśli miałaby możliwość supportować występ wielkiej gwiazdy, to marzy jej się, aby był to koncert Beyonce.

Największą muzyczną inspiracją Alicji Szemplińskiej jest Jorja Smith, coraz popularniejsza brytyjska wokalistka, którą polska publiczność miała okazję oglądać na żywo w trakcie Open’er Festival 2019. Jak zdradziła kiedyś nasza reprezentantka, to właśnie dzięki Jorji zakochała się w muzyce soul.

Eurowizja 2020: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie. Konkurs zostanie zorganizowany w Holandii dzięki zwycięstwu Duncana Laurence’a na Eurowizji 2019 w Izraelu.

Reprezentantka Polski Alicja Szemplińska wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2020, który zaplanowano na czwartek, 14 maja.

>> Eurowizja 2020: poznaliśmy składy dwóch półfinałów. Oto rywale Polski [LISTA PAŃSTW]

RadioZET.pl/PK