Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: TVP pokaże koncert "Eurovision: Europe Shine A Light" w dniu finału konkursu

Piotr Krajewski
2 min. czytania
20.04.2020 16:47
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2020 została odwołana przez pandemię koronawirusa. W związku z anulowaniem konkursu organizatorzy postanowili zorganizować specjalny koncert „Eurovision: Europe Shine A Light”, który pokaże na żywo także Telewizja Polska. Kiedy i gdzie będzie można go obejrzeć? Sprawdźcie szczegóły.

Eurowizja 2020 TVP pokaże koncert Eurovision Europe Shine A Light w dniu finału konkursu
fot. Youtube

Eurowizja 2020: TVP pokaże koncert Eurovision Europe Shine A Light. Kiedy, gdzie i o której oglądać?

Eurowizja 2020 nie odbędzie się. To pierwszy raz w historii, kiedy organizatorzy słynnego konkursu oglądanego przez miliony widzów na całym świecie, zdecydowali się go odwołać. Decyzję o anulowaniu Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie podjęto w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa

Organizatorzy postanowili jednak przygotować alternatywę dla odwołanej Eurowizji 2020. 16 maja, czyli w dniu finału anulowanego konkursu, odbędzie się dwugodzinne wydarzenie „Eurovision: Europe Shine A Light”. Specjalny koncert będzie transmitowany przez 46 nadawców publicznych, w tym również przez Telewizję Polską.

Eurowizja 2020 - Światło dla Europy: kto wystąpi, gdzie i o której oglądać? [ARTYŚCI, TRANSMISJA]

W trakcie programu pojawi się 41 reprezentantów (w tym  Alicja Szemplińska), którzy mieli wziąć udział w Eurowizji 2020. Widzowie zobaczą m.in. ich wspólny występ z utworem „Love Shine A Light”, zwycięską piosenką Wielkiej Brytanii z 1997 roku. W związku z pandemią koronawirusa całość zostanie nagrana zdalnie, a każdy wykonawca zaśpiewa ze swojego domu. Nie zabraknie też wielu niespodzianek, w tym gości specjalnych.

Wydarzenie „Eurovision: Europe Shine A Light” będzie transmitowane na antenie TVP1. Specjalny koncert odbędzie się 16 maja o godz. 21:00.

 

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie się odbędzie?

Nie ujawniono na ten moment szczegółowych informacji o Eurowizji 2021. Nie wiadomo więc, kiedy i gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs. W oświadczeniu organizatorzy poinformowali jednak, że będą prowadzić rozmowy z holenderskim nadawcą i władzami Rotterdamu, aby Eurowizja 2021 odbyła się właśnie w tym mieście.

Organizatorzy podjęli decyzję, że w Eurowizji 2021 nie będą mogły wziąć udziału piosenki wybrane na konkurs w 2020 roku. Wiele państw potwierdziło już jednak, że w przyszłym roku wyśle tych samych reprezentantów. Mowa m.in. o Ukrainie, Bułgarii, Hiszpanii czy Holandii.

Nie wiadomo, czy w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 zobaczymy Alicję Szemplińska, która miała reprezentować Polskę w tym roku z piosenką „Empires”. Telewizja Polska nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie. 

RadioZET.pl/PK