Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska o odwołaniu konkursu. "Spełnił się najgorszy scenariusz"

Piotr Krajewski
1 min. czytania
19.03.2020 10:02

Eurowizja 2020 została odwołana z powodu koronawirusa. Polskę miała reprezentować Alicja Szemplińska z piosenką „Empires”. Młoda wokalistka postanowiła skomentować odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Holandii.

Eurowizja 2020 Alicja Szemplińska komentuje odwołanie konkursu
fot. Youtube screen

Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska komentuje odwołanie konkursu

Eurowizja 2020 nie odbędzie się. Europejska Unia Nadawców podjęła decyzję o odwołaniu Konkursu Piosenki Eurowizji 2020, który miał odbyć się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie. To reakcja organizatorów na rozszerzającą się pandemię koronawirusa.

Alicja Szemplińska, która miała reprezentować Polskę z utworem „Empires”, skomentowała całą sytuację w mediach społecznościowych.

Kochani! Spełnił się niestety najgorszy scenariusz i tegoroczna Eurowizja Rotterdam 2020 została odwołana. Powód jest wszystkim bardzo dobrze znany. Zdrowie jest jedno, więc dbajmy o nie jak potrafimy najlepiej! Teraz wracam do studia, aby nagrywać kolejne utwory i będę Was informować na bieżąco o postępie moich prac. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i ściskam w tym niełatwym dla nas czasie! Stay tuned — napisała Alicja.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie się odbędzie?

Nie ujawniono na ten moment szczegółowych informacji o Eurowizji 2021. Nie wiadomo więc, kiedy i gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs. W środowym oświadczeniu organizatorzy poinformowali jednak, że będą prowadzić rozmowy z holenderskim nadawcą i władzami Rotterdamu, aby Eurowizja 2021 odbyła się właśnie w tym mieście.

Nie wiadomo też, czy w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 wezmą udział reprezentanci wybrani na konkurs, który miał odbyć się w 2020 roku. Pojawiają się już jednak informacje, że niektórzy artyści wyrazili chęć udziału w Eurowizji 2021.

 

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK