Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020 odwołana z powodu koronawirusa. Organizatorzy wydali oświadczenie

Piotr Krajewski
1 min. czytania
18.03.2020 14:43
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2020 została odwołana pierwszy raz w historii. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa organizatorzy zdecydowali się odwołać konkurs, który w maju miał odbyć się w Rotterdamie.

Eurowizja 2020 w Rotterdamie została odwołana przez koronawirusa
fot. mat. prasowe

Eurowizja 2020 została odwołana przez koronawirusa

Eurowizja 2020 została odwołana. Organizatorzy zdecydowali się anulować Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 w związku z epidemią koronawirusa, która rozprzestrzenia się obecnie po całej Europie. W mediach społecznościowych pojawiło się oficjalne oświadczenie.

W trakcie ostatnich tygodniu rozważaliśmy wiele alternatywnych rozwiązań, które umożliwiłyby organizację Konkursu Piosenki Eurowizji. Niestety, z powodu rozpowszechniania się wirusa COVID-19 w Europie oraz ograniczeń wprowadzonych przez rządy państw, musieliśmy podjąć trudną decyzję, że niemożliwym jest kontynuowanie przygotowań zgodnie z harmonogramem — czytamy w komunikacie.

Organizatorzy poinformowali również, że będą prowadzić rozmowy z holenderskim nadawcą i władzami Rotterdamu, aby Eurowizja 2021 odbyła się właśnie w tym mieście. Na ten moment nie wiadomo, czy w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 wezmą udział wybrani w tym roku reprezentanci.

Przypomnijmy, że Eurowizja 2020 miała odbyć się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie. Polskę miała reprezentować  Alicja Szemplińska z piosenką "Empires".

RadioZET.pl/PK