Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: Bułgaria faworytem do zwycięstwa. Internauci porównują Victorię do Billie Eilish

Piotr Krajewski
2 min. czytania
12.03.2020 16:47
Zareaguj Reakcja

Victoria Georgieva to faworytka Eurowizji 2020. Piosenka reprezentantki Bułgarii robi furorę wśród słuchaczy i zdaniem bukmacherów ma obecnie największe szanse na wygranie konkursu w Rotterdamie. Wielu internautów porównuje utwór „Tears Getting Sober” do twórczości Billie Eilish. Słyszycie podobieństwo?

Eurowizja 2020 Bułgaria faworytem do zwycięstwa internauci porównują Victorię do Billie Eilish
fot. Youtube screen

Eurowizja 2020: Victoria z Bułgarii faworytką do zwycięstwa

Bułgaria jest faworytem do wygrania Eurowizji 2020 w Holandii. Tak twierdzą w tym momencie bukmacherzy, którzy umieścili reprezentantkę Victorię Georgievą na 1. miejscu notowania publikowanego na stronie eurovisionworld.com.

>>  Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska w teledysku do "Empires". Zagraniczni fani zachwyceni

Piosenka Bułgarii na Eurowizję 2020 nosi tytuł „Tears Getting Sober”. Utwór cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród eurowizyjnych fanów, o czym świadczy mnóstwo pozytywnych komentarzy. Przez wiele osób Victoria Georgieva jest porównywana do  Billie Eilish.

„Wyobraźcie sobie, gdyby ten utwór śpiewała Billie. To byłby wielki hit. Tylko dlatego, że jest bardziej znana. Obie artystki są jednak utalentowane”, „To jest inne, modne, piękne”, „To moja zwyciężczyni” — piszą internauci.

Bułgaria, podobnie jak Polska, nie wygrała jeszcze Konkursu Piosenki Eurowizji. Kraj był najbliżej zwycięstwa w 2017 roku, kiedy Kristian Kostov zajął 2. miejsce z utworem „Beautiful Mess”.

 

Eurowizja 2020 może zostać odwołana z powodu koronawirusa?

Eurowizja 2020 w Holandii zostanie odwołana przez epidemię koronawirusa? Organizatorzy wielu imprez masowych na całym świecie zdecydowali się przełożyć wydarzenia. Z tego powodu pojawia się też coraz więcej głosów, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 może nie odbyć się w wyznaczonym terminie. Holenderski wirusolog i rzeczniczka miasta Rotterdam wypowiedzieli się w tej sprawie.

RadioZET.pl/PK