Obserwuj w Google News

Glenn Farr nie żyje. Zdobywca Oscara miał 77 lat

1 min. czytania
02.06.2023 11:05
Zareaguj Reakcja

Zmarł Glenn Farr - montażysta nagrodzony Oscarem za film "Pierwszy krok w kosmos". Miał 77 lat. Co było przyczyną śmierci filmowca?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images

25 maja 2023 roku odszedł Glenn Farr. Był amerykańskim montażystą filmowym i telewizyjnym. Został nagrodzony Oscarem. Miał 77 lat.

Glenn Farr nie żyje

Jak podaje Deadline, śmierć filmowca potwierdziło wielu jego przyjaciół za pośrednictwem Facebooka.

Przyczyną śmierci Farra był guz mózgu. Filmowiec odszedł w szpitalu Cedars Sinai  w Los Angeles.

Redakcja poleca

Glenn Farr urodził się w marcu 1946 roku. Zaczynał jako montażysta w latach 70., pracując między innymi przy programie "ABC Weekend Specials" oraz filmie dokumentalnym "Heroes of Rock and Roll".

Glenn Farr: najważniejsze osiągnięcia

W kolejnych latach montował takie produkcje, jak "Grubasek", "Elvis", "Gospel", "Bez zrozumienia", "Disneyland", "Wąż i tęcza", "Dowód rzeczowy", "Stary gringo", "Okruchy wspomnień", "Zwariowane wakacje", "Kwestia zaufania", "Cień", "Rzym", "Mentalista" czy "Nashville". Ostatnią produkcją z udziałem Farra był serial "Miasteczko Wayward Pines" z 2015 roku.

Najbardziej znane tytuły w dorobku Farra to kryminał science fiction "Ucieczka", "Komando" z Arnoldem Schwarzeneggerem, serial "Mentalista" oraz dramat przygodowy "Pierwszy krok w kosmos" z 1983 roku, za który montażysta otrzymał Oscara.

Pozostawił dwie córki.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Deadline