Obserwuj w Google News

George Maharis nie żyje. Gwiazdor „Route 66” miał 94 lata

1 min. czytania
28.05.2023 16:56
Zareaguj Reakcja

Zmarł George Maharis. Aktor znany „Route 66”, „Pogoda dla bogaczy” i „Exodus” miał 94 lata. „Mój przyjacielu, będzie cię okropnie brakowało” – pożegnał go bliski kolega.

George Maharis nie żyje. Gwiazdor „Route 66” miał 94 lata
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

George Maharis zmarł w środę, 24 maja 2023 roku. Ostatnie chwile życia spędził w Beverly Hills w Kalifornii.

George jest dobrze znany dzięki występom w „Route 66”, produkcjom teatralnym, śpiewaniu i artyzmowi. Przede wszystkim był wspaniałym facetem, zrobiłby wszystko dla każdego. Mój przyjacielu, będzie cię okropnie brakowało - napisał na Facebooku znajomy gwiazdora.

Maharis miał 94 lata.

Redakcja poleca

George Maharis nie żyje. Kim był i gdzie grał?

George Maharis urodził się 1 września 1928 roku w Nowym Jorku. Od najmłodszych lat planował karierę muzyczną. Na początku lat 60. nawiązał współpracę z wytwórnią Epic Records i przez prawie dekadę spełniał się jako piosenkarz. W tym czasie wydał siedem albumów studyjnych.

George Maharis nie żyje
fot. Everett Collection/Everett Collection/East News

Kres jego karierze położyły problemy ze strunami głosowymi. Wtedy to Maharis postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie. Na swoim koncie ma role w „Pakcie ze śmiercią”, „The Desperados”, „Ostatnim dniu wojny” i „Pogodzie dla bogaczy”. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Buza Murdocka w serialu „Route 66”.

Źródła: RadioZET.pl/Deadline.com/Imdb.com