Obserwuj w Google News

Nie żyje Samantha Weinstein. Gwiazda miała zaledwie 28 lat

2 min. czytania
25.05.2023 13:25
Zareaguj Reakcja

Nie żyje 28-letnia aktorka Samantha Weinstein, która zasłynęła rolą w uwspółcześnionej wersji słynnej powieści Stephena Kinga, "Carrie", z 2013 roku. O śmierci poinformowała rodzina. W mediach społecznościowych aktorki opublikowano wpis, który wyciska łzy.

Samantha Weinstein nie żyje
fot. face to face/Reporter/EAST NEWS

Samantha Weinstein zmarła 14 maja 2023 roku. Jak przekazała rodzina, aktorka "Carrie" odeszła spokojnie w Szpitalu Księżnej Małgorzaty w Toronto. Dwa i pół roku temu zdiagnozowano u niej raka jajnika. Wieści o jej śmierci przekazał jej tata w rozmowie z Global News Canada.

- Była żywym wcieleniem promienia słońca — powiedział wzruszony ojciec aktorki. - Była pełna pozytywnej energii. Każdy, kto kiedykolwiek ją mógł poznać, powiedziałby, że dosłownie rozświetlała każdy pokój, do którego weszła — przekazał.

Samantha Weinstein nie żyje. Aktorka "Carrie" miała zaledwie 28 lat

Wpis, który rodzina zmarłej aktorki zamieściła na jej Instagramie, poruszył fanów. Na komputerowo przerobionej grafice widać ją w bajkowym otoczeniu, jakby wznoszącą się ku światłu, uśmiechniętą i z rozłożonymi na boki rękami.

- Sam zmarła 14 maja o godz. 11:25 w otoczeniu swoich bliskich w szpitalu Księżniczki Margaret w Toronto. Po dwóch i pół roku leczenia raka i całym życiu podróżowania dookoła świata, nadawania głosów zwierzętom z kreskówek, tworzenia muzyki i wiedząc więcej o życiu niż większość ludzi kiedykolwiek — wyrusza na swoją kolejną przygodę — napisano w komentarzu do udostępnionej grafiki.

Samantha była znana z roli licealistki Heather w remake'u "Carrie" z 2013 roku, gdzie zagrała obok Chloe Grace Moretz i Julianne Moore. Udzielała też głosu w kreskówkach dla dzieci Gerald McBoing Boing i Babar and the Adventures of Badou. Do aktorstwa przebiła się w wieku zaledwie 10 lat w filmie Big Girl z 2005 roku, gdzie zagrała Josephine. Ta rola uczyniła ją najmłodszą w historii zdobywczynią nagrody ACTRA za wybitną kreację kobiecą w 2006 roku.

Redakcja poleca

Ostatni post Samanthy na Instagramie pojawił się 1 maja – pokazał, że aktorka cieszy się miesiącem miodowym z nowym mężem Michaelem Knutsonem, za którego wyszła za mąż zaledwie w październiku 2022 roku.

Dwa i pół roku temu Samantha zauważyła, że jej brzuch jest dziwnie zaokrąglony. Kiedy zaczęła się badać, okazało się, że to rak jajnika. Od tamtej pory aktorka relacjonowała w mediach społecznościowych przebieg swojej choroby.

Anne Heche, Robbie Coltrane i Olivia Newton-John
12 Zobacz galerię
fot. Valerie Macon/AFP/East News,AF Archive/David Gadd/Mary Evans Pictures Library/East News,Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News