Obserwuj w Google News

Maciej Kujawski nie żyje. Aktor „Na Wspólnej” miał 70 lat

1 min. czytania
25.05.2023 11:23
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Maciej Kujawski, aktor znany między innymi z „Na Wspólnej”. Miał 70 lat. Tragiczne wieści przekazał jako pierwszy Teatr Kwardat.

Maciej Kujawski nie żyje. Aktor „Na Wspólnej” miał 70 lat
fot. VIPHOTO/East News

Tragiczne wieści dla fanów polskich produkcji serialowych. Nie żyje Maciej Kujawski, aktor znany z „Na Wspólnej” i „Lokatorów” zmarł po ciężkiej chorobie.

„Z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku” – czytamy w poście, zamieszczonym na facebookowym profilu Teatru Kwadrat.

Aktor odszedł w nocy z 24 na 25 maja. Miał 70 lat.

Redakcja poleca

Kim był Maciej Kujawski? Kariera, najważniejsze role aktora

Maciej Kujawski urodził się 23 lutego 1953 roku. Pierwszy raz stanął na teatralnych deskach, mając 24 lata. Zadebiutował na scenie warszawskiego Teatru Woli, gdzie obsadzono go w roli posłańca w „Podróży po Warszawie”. W późniejszym czasie zaczął pojawiać się także na srebrnym ekranie. Zagrał w „Klanie”, „Twarzach i maskach” oraz w „Lokatorach”. W ostatniej z wymienionych produkcji związał się na dłużej. Fani serialu mogą kojarzyć go jako Jurka właściciela pubu. Grał także w „Na Wspólnej”, gdzie wcielał się w Stefana Dębka. Kujawski spełniał się także jako aktor dubbingowy. Przez lata udzielał głosu Kubusiowi Puchatkowi.

Źródła: RadioZET.pl/Filmpolski.pl/Facebook: Teatr Kwadrat