Obserwuj w Google News

George R. Robertson nie żyje. Gwiazdor "Akademii policyjnej" miał 89 lat

2 min. czytania
04.02.2023 15:58
Zareaguj Reakcja

Zmarł George R. Robertson - kanadyjski aktor znany najbardziej znany z serii "Akademia policyjna". Miał 89 lat. Co było przyczyną śmierci?

 BOB GOLDTHWAIT, GEORGE GAYNES, GEORGE R. ROBERTSON, Akademia Policyjna 4: Patrol obywatelski - kadr z filmu
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

29 stycznia 2023 roku odszedł George R. Robertson. Był kanadyjskim aktorem, który zyskał rozpoznawalność rolą w kultowej serii komediowej "Akademia Policyjna". Miał 89 lat.

George R. Robertson nie żyje

Jak podaje Deadline, rodzina zmarłego potwierdziła, że Robertson zmarł w Sunnybrook Health Sciences Center w Toronto. Nie podano jednak żadnych szczegółów dotyczących zgonu.

George R. Robertson urodził się 20 kwietnia 1933 roku w Bramptona w Kanadzie. Karierę zaczynał od teatru. Przed kamerą zadebiutował pod koniec lat 60. w filmie Romana Polańskiego "Dziecko Rosemary", grając rolę epizodyczną. Pierwszym serialem z jego udziałem było kultowe "F.B.I.". Wystąpił w jednym odcinku produkcji.

Redakcja poleca

George R. Robertson: najważniejsze role

W kolejnych latach występował w takich tytułach jak "Port lotniczy", "Uwięzieni w kosmosie", "Amator", "Morderstwo przez telefon", "Cena zauroczenia", "Strefa mroku", "Dzień pierwszy", "Niewinne ofiary", "Oszukana", "Próba sił", "W słusznej sprawie", "Hiroszima", "Świąteczna miłość", "Przygody Shirley Holmes", "Amerykański książę: John F. Kennedy Jr.", "Akta Pentagonu", "Reaganowie", czy "W pułapce pamięci".

Redakcja poleca

Największą rolą Robertsona była postać naczelnika Hursta w "Akademii policyjnej". Wcielił się w niego w pierwszych 6 częściach komediowej serii. Ostatnim filmem artysty był "Cradle to Grave" z 2017 roku. Łącznie wystąpił w 80 rolach.

Robertson pozostawił żonę Adele, z którą był ponad 60 lat w związku; córkę Sarah Robertson; wnuki Julię i Williama; przyrodnie wnuki Ariel, Gabe'a, Maddie i Josha oraz wielu innych członków dalszej rodziny.

RadioZET.pl/Deadline